Pühapäeval hõljub Kuremaal toidu- ja kohviaroom

Pühapäeval toimub seitsmes Kuremaa kohvikutepäev. Uksed avab üheksa kohvikut, kõik eripalgelised.


„Menüüdest leiab nii eestipärast kui ka uuenduslikku,“ lubas päeva korraldaja Tiina Tegelmann. „Lossiplatsilt leiab kalakohviku ja veganliku, mitte täisvegan kohviku. Tallikohviku juures on poni. Võib-olla on nii mõnegi kohviku juures üllatus. Seda, et kolmes kohvikus pakutakse täpselt sama menüüd, ei juhtu kindlasti,“ ütles ta.

Kohvikutepäev avatakse Kuremaa lossipargis kell 11 ja kohvikud on lahti kella neljani. Päeva lõpetab Elina Nechayeva ja Ralf Taali kontsert lossis kell 17. Pilet kontserdile maksab 10 eurot. „See on esimene Elina Nechayeva live-kontsert siinkandis,“ annavad korraldajad teada.

Kuigi juba levima hakanud Kuremaa kohvikute päeva kaardil on kümme kohvikut, siis üht neist, Särtsakate noorte kohvikut, selle eestvedaja haigestumise tõttu ei avata.

Ene Sööt on seekord on välja mõelnud Voltri-nimelise Riikliku Kuremaa Seakasvatuse Katsejaama „Sigalaheda restorani“. „Kuremaal oli selline teadusasutus nagu Riiklik Kuremaa Seakasvatuse Katsejaam. See asutati 1931. aastal, nii et Kuremaa ja sead kuuluvad kokku,“ selgitas Sööt.

„Tänavu möödub seakasvatuse katsejaama asutamisest 88 aastat ning tähistame seda oma kohvikuga. Avatud on ka temaatiline näitus,“ lisas ta. Sigalaheda restorani menüü täht on loomulikult siga. Pakutakse seašašlõkki, marineeritud kartuleid, mis varasematel aastatel on hitiks kujunenud, speltaputru suitsuseaga ja Tom Kha suppi. Magusast lubati marju ja vahukoort. Ene Sööt on osaline olnud juba kuuel kohvikupäeval.

„Tule ning joo oma pühapäevane hommikukohv Kuremaal, naudi hea seltskonnaga tervet päeva ning kuula Elinat!“ kutsuvad korraldajad.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus