Pühapäeval algab Põltsamaal 19. puhkpillimängijate suvekool

Pühapäeval alustab Põltsamaa muusikakoolis tegevust järjekordne, 19. puhkpillimängijate suvekool. Muusikakooli direktori Anne Kausi sõnul on noorte muusikute huvi suvekooli vastu üllatavalt suur. Tegelikult ootasid nad osalema kuni 60 noort muusikut, kuid tänaseks on selgunud, et  tagasihoidliku suurusega saali tuleb ära mahutada 74 puhkpillimängijat. Olgugi et registreerumine on ammu lõppenud, avastas üks kauane mängija alles teisipäeval, et teda polegi veel suvekooli nimekirjas. Kui varem andsid suvekoolis tooni flöödimängijad, siis tänavu on kõik pillirühmad enam-vähem võrdselt esindatud. Osalejaid on pea igast Eestimaa kandist. Õpetajadki on samad, kes eelmisel aastal. Kui mullu jäi suvekoolist kõrvale klarnetiõpetaja Vello Sakkos, siis tänavu on temagi  jälle tagasi. Erinevusena varasematest suvekoolidest toob löökpilliõpetaja Raivo Rebane tänavu esinema kolm marimbamängijat. Üks nendest kolmest on puhkpilli suvekooli vilistlane Heigo Rosin. Marimba on ksülofoni meenutav, kuid sellest suurem pill. Marimbakontsert saab teoks järgmisel teisipäeval, 17. juulil Põltsamaa kirikus. Lisaks annavad suvekooli muusikud oma tavapärased kaks kontserti, millest üks toimub neljapäeval, 19. juulil Põltsamaa kirikus ja teine reedel, 20. juulil linna kultuurikeskuses. Selle esinemisega pannakse ühtlasi suvekoolile punkt.

Tänavu on puhkpilli suvekooli registreerunud ka välisriikides muusikat õppivaid noori. Nii tuleb osalema üks Šotimaal õppiv eestlanna, samuti üks Austrias muusikakoolis õppiv neiu.

Dirigentidena astuvad seekord üles Urmas Mägi ja Riivo Jõgi, kellest viimane lõpetas tänavu kevadel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistriõpingud. Anne Kaus on veendunud, et puhkpillimängijate suvekooli traditsiooni tuleb Põltsamaal edasi viia. Võib juhtuda, et mitmed õppejõud peagi vahetuvad, sest nende hulgaski tuleb peale uus põlvkond. Samas näitab noorte huvi puhkpillimängijate suvekooli vastu kasvutrendi ja juba kord alustatud ning traditsiooniks kujunenud suvist koolitust lihtsalt niisama pooleli jätta ei tohi. Puhkpillimängijate suvekoolis osalejatel tuleb tasuda 90 eurot, toetajatena panid sündmuse toimumisele õla alla Jõgevamaa Omavalitsuste Liit ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus