Pühapäevakooli lastel oli huvitav päev

Ligikaudu kolmekümneliikmeline Torma ja Palamuse pühapäevakoolilaste seltskond kohtus 10. juulil Palamuse rahvamajas ja korraldas endale toreda ja teguderohke päeva. Et kahel kogudusel on ühine kirikuõpetaja, siis toimuvad suvised laagrid juba neljandat aastat koos.

Mõned lapsed olid juba ammu omavahel tuttavad, kuid pühapäevakooli on lisandunud viimase õppeaasta jooksul palju uusi õpilasi ja päeva tuli alustada ühise tutvumismänguga. Kui nimed selged, kadus ka esmane kohmetus ja võis jätkata seltskonnamängudega.

Kaasahaaravad võistlused

Kohe alguses omavahel võistlema ei hakatud, Palamuse laulukaare all “tehti sooja? lihtsamate seltskonnamängudega. Mängiti näiteks Inglimängu, kus üks lastest pidi juhatama kinniste silmadega lasterongi sihini. Mängiti ka muid õuemänge.

Kui omavahel juba rohkem tuttavad oldi, jaguneti nelja võistkonda ja alustati võistlustega. Atraktiivsemaks võistlusmänguks oli mündimäng, mis kujutas endast nelja võistkonna omavahelist pingelist täpsusviset. Veega täidetud ämbris oli kaks tassi, kuhu kaks võistkonda aja peale münte viskasid. Mängu tegi põnevamaks asjaolu, et mündid kippusid tihti vastase tassi kukkuma ja neile punkti tooma.

Veel mängiti paberilehtedega ?soo ületamist?. Võistkond liikus üksteise järel lehelt lehele ja üritas vastasvõistkonnast ?sood? ületades kiirem olla. Köieveo katkestas sadama hakanud vihm, tuli kolida laululava kaare alla ja vihma möödumist oodata. Ajaviiteks mängiti ?Kivikooli?.

Palju eluks vajalikke teadmisi

Pärast ühist vorstigrillimist istuti laulukaare ette, et kuulata päästetöötaja Guido Koka loengut ja koos arutada, millised ohud võivad lapsi kodus ja metsas varitseda.

Juhtnööre saadi väga erinevates olukordades käitumise kohta. Mitte igaüks ei teadnud, kuidas käituda, kui oled metsa eksinud või mida hakata peale põletushaavadega. Koos tehti katse toore munaga, et kogeda, mis juhtub siis, kui jalgratturil kiivrit peas pole.

Üheskoos tehti Palamuse pargis ka väike jalutskäik, mille käigus lapsed neid varitsevaid ohtusid paremini tundma õppisid.

Tähtis on sõprus

Palamuse ja Torma lapsed saavad kokku ainult korra aastas ning seetõttu ootavad kõik seda kohtumist huviga. Olulisemaks peavad pühapäevakooli õpilased omavahelisi häid suhteid. Torma pühapäevakooli laps Elina ütles, et laagris on tal palju sõpru ning kõik koos õpivad nad põnevaid asju.

Marija on laagris käinud juba neli aastat ning ka tema sõnul on laagri juures parimad uued sõbrad. Igal aastal on pühapäevakooli laste hulka lisandunud uusi õpilasi, kellega on huvitav sõprussuhteid luua. Kahe koguduse vahelisi sõprust näidatakse üksteisele omajoonistatud piltide kinkimisega. Kiiruga saab omavahel ka mõningaid rate.ee aadresse vahetatud. Nii kogusidki paljud lapsed uusi tutvusi ja mõned agaramad leppisid kokku juba järgmisi kohtumisigi.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus