Pühad möödas, pidu ees

Pikad pühad on nüüdseks möödas ja ka talv ametlikult alanud, kuigi loodusekalender sel aastal ametliku ajaarvamisega üht sammu astuda ei taha. Mõned kuuseotsijad sattusid metsas hoopis seenele ja pealinna botaanikaaias kasvav näsiniin pole ainus taim, kelle õitsemisgraafik puha segamini.

Tänavused jõulud, eriti esimene püha, kui päike taeva koidust ehani helesiniselt särama lõi, jäävad kindlasti eriliselt meelde.

Jõulutunnel andis meile võimaluse toetada neid, kel enda ja oma laste eest hoolitsemisega raskusi.

Annetuse tegemisega saime tunnustada neidki, kes meie riigis tekkinud masendava olukorra leevenemise nimel juba aastaid tööd on teinud. Summa, mis toidupanga arvele kogunes, rõõmustas kahtlemata  meid kõiki, aga loodetavasti mõjus see heategevusaktsioon ka distsiplineerivalt, sest karmi statistika järgi viskavad meist paljud igas kuus lausa kilode kaupa toitu prügikasti.

Ja et liigsöömine patuks on kuulutatud, teab usuleige eestlanegi, aga libastub ometi, eriti jõulude aegu, teavad rääkida tohtrid.

Aga enne, kui taas pidulaua katame ja kihisevad joogid külmikust välja toome, jõuab veel mõned asjalikud ja kibekiired toimetused ära teha. Kerge paastki ei teeks vist paljudele paha.

28. detsember 2013

blog comments powered by Disqus