Pühad ja talgud tulekul

Tänane Vooremaa on selle nädala viimane, sest laupäeval on kevadpüha. 

Kindlasti ei tähenda aga lehe ilmumata jäämine, et trükikoja töötajad, postiljonid ja lehetegijadki pärast reedeöist volbrilõkke ääres rõõmustamist laupäeval jalad seinale viskaksid. 1. mai on ju üleriigiline talgupäev, mil me igaüks oma lemmikkandis midagi kenamaks ja puhtamaks teeme. Paljud meist jagunevad küll talgutele  mööda vabariiki laiali, kuid me teame, et mõnes mõttes oleme kõik siiski koos, sest samal ajal on ühise asja eest väljas kogu Eesti.

Töökust on meie maal ikka hinnatud, iga ilmakorra ajal ja iidsetest aegadest saati. Sestap ei piirduta väga mitmel pool vaid laupäevase talguga, sest töö ei lõpe ju ilmaski,  eriti kevadel. Juba vähemalt nädalajagu on igal vabal hetkel korda loodud nii plaani võetud ühistöörindel kui seal, kuhu laupäeval abikäed seekord ei küüni.

Oma pisikese panuse andsime meiegi, lehetegijad, likvideerides esmaspäeva õhtupoolikul pärast tööd Saare järve muinasjutulises ümbruses sobimatuid inimjälgi ja aidates jõudumööda kaasa sellele, et loodusesõbrad end seal edaspidi veel paremini tunneksid.

Tänuks saatis Taevataat meile imelise ilma, simmani asemel korraldasid kontserdi linnud, talgulõpusauna asendas aga ideaalselt ühine supi- ja teering laua ümber, kust ümbritsevale sinilillevaibaga kuuselaanele miljonivaade” avaneb.

Imelisi töö- ja looduselamusi laupäevaks kõigile!

blog comments powered by Disqus