Pudiveres algas Põltsamaa-Jõgeva gaasitorustiku ehitus

.

Gaasitorustiku kogumaksumus on 48,84 miljonit krooni. Peatöövõtjaks on riigihankel parima pakkumise teinud AS EG Ehitus. Piirkonna majanduse arengu ja inimeste igapäevaelu edenemise seisukohalt olulise sündmuse tunnistajaks olid riigi, maavalitsuse, omavalitsuste ning ettevõtete esindajad, samuti paljud külaelanikud.

Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni sõnul peaks gaas Põltsamaa piirkonna tarbijateni jõudma kümme kuud pärast trassi ehitamise algust ehk tuleva aasta juulikuuks. Gaasikütte kasutamisest on huvitatud Põltsamaa linna suured katlamajad, näiteks firma E-Piim katlamaja ning Lustivere Põhikool, kultuurimaja ja hooldekodu. Mõistagi on võimalik gaasi kasutada elamute kütmiseks.

Põltsamaa linnale on gaas linnapea Jaan Aiaotsa sõnul oluline peamiselt seetõttu, et sealsed ettevõtted vajavad stabiilset energiavarustust. Nüüd tekivad hoopis teised võimalused ka nendele, kes tahavad Põltsamaale oma ettevõtet rajada.

Maavanem Aivar Kokk märkis, et torugaasist on Põltsamaa piirkond unistanud juba aastakümneid ning avaldas heameelt, et nii eelmine kui ka tänane valitsus tunnevad aktiivset huvi Kesk-Eesti sotsiaalmajandusliku käekäigu vastu ja on toetanud gaasiprojekti.

Regionaalminister Vallo Reimaa avaldas lootust, et Põltsamaa-Jõgeva gaasitrassi valmimine soodustab ettevõtluse edenemist ja uute töökohtade loomist Jõgevamaal.

Aktsiaseltsi Eesti Gaas müügijuht Ülle Ots märkis, et Põltsamaa-Jõgeva trassi ehitamine hetkel suurim teostamisel olev gaasiprojekt kogu Eestis. Tema sõnul ei tõuse gaasi hind kiiremini kui teiste kütuseliikide oma.
?Gaasi hind pole asi iseeneses, vaid sõltub konkureerivate kütuseliikide hinnast. Gaasi konkurendid on üheprotsendilise väävlisisaldusega masuut ning kerge kütteõli ning gaasi hind kerkib või langeb koos nende hinnaga,? ütles Ülle Ots.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus