Pruudid veel ei põgene, kuid nende registreerimine juba käib

Algas elektrooniline registreerimine jooksule “Põgenevad pruudid”, mida peetakse  juba kolmandat aastat ning mis käesoleval aastal saab teoks 8. juunil “Narva 2020” päevade raames.

Osa võtma oodatakse õrnema soo esindajaid, sõltumata nende vanusest ja perekonnaseisust. Peamine tingimus jooksjale on, et ta kannaks valget pruutkleiti ja tal oleks soov osaleda suures sõus.

Ürituse “Põgenev pruut” viib Narva linnavalitsuse kultuuriosakonna toetusel läbi ajaleht Viru Prospekt. Ürituse võtmesündmuseks on pruutide 50 meetri jooks Narva lossis. Osalejad läbivad selle distantsi aja peale, igas rühmas on kaheksa inimest. Rühmi on eri aastatel olnud kaheksa kuni kümme.

Finaaljooksu võitjale omistatakse tiitel “Põgenevaim pruut”. Samal päeval selgitatakse välja veel mõningate alade võitjad:  glamuuripruut, pruut esikaanel, stiilne pruut, meeleolukas pruut, sarmikas pruut, graatsiline pruut, teravmeelne pruut jne.

Kõik võitjad saavad sündmuse toetajatelt hinnalised kingitused ja iga võistleja hea tuju auhinna – läikega huulepliiatsi.

Autasustamistseremoonia viiakse läbi Narva lossi rüütlisaalis. Pärast võidujooksu toimub Narva kindluse hoovil fotosessioon. Seal tehtud piltide alusel hääletatakse Viru Prospekti internetileheküljel Narva tipp-pruut. Kõige rohkem hääli saanud pruut saab Apple tahvelarvuti iPad mini.

Tüdrukud osalevad ka heategevuslikul väljamüügil, mille tulu kantakse Narva haigla lasteosakonna mängutoale. Õhtul on osalejad aukülalisteks diskoklubis Geneva.

Tänavu pakutakse pruudijooksu ajal tegevust ka meestele, nimelt on nad oodatud osalema abielupaaride jooksul.

“Meile on pealtvaatajate ettepanekud alati huvi pakkunud, kuid nende poolt välja käidud idee meelitada osalema ka meie jooksjate abikaasasid on huvitav veel ka sellepärast, et aitab osalejatel uuesti läbi elada oma unustamatud pulmamuljed,” rääkis ürituse koordinaator, Viru Prospekti mänedžer Oksana Sobol.

Ta märkis, et võistlusel ei pea osalema perekond. “See on täiendav jooks oma auhinnafondi ja peaauhinnaga, milleks on puhkepäevapakett kahele Narva-Jõesuu spaas. Veel ühe uuendusena jooksevad pruudid seekord ketsides. Muidugi erilistes ja stiilsetes, sest praegu on see jalats noorte hulgas populaarsuse tipul ja moodsate disainerite tähelepanu keskpunktis. Oma ketsidisaini välja töötada ja seda mõtet üritusel osalejatele tutvustada aitab kunstnik Maria Samburenko oma meistriklassis, mis peetakse pruudijooksu eel.

Käesoleval aastal on esimest korda osalejaid ka teistest riikidest, varem on tuldud võistlema teistest Eesti linnadest.

“Meie pruudid hämmastavad meid alati meeldivalt, nad on nii võluvad, neis on nii palju entusiasmi,” ütles Viru Prospekti peatoimetaja Tatjana Zavjalova. “Paljud neist on noored emad, sealjuures tulevad mõned neist kohale välismaalt. On meeldiv, et tüdrukud (ja ka daamid – kõige vanem osavõtja on 53 aastane) ei ole pettunud meie sõus ega ka Narva päevades tervikuna. Möödunud aastast alates peetakse seda pidu festivali “Sõpruse sild” raames, kus osalevad ka Peterburi külalised.

Seega – tulge võistlema! Avaldusi võetakse vastu 1. juunini elektronposti aadressil: konkurs@prospekt.ee järgmisel kujul – perekonnanime ja eesnime esitäht, telefoninumber ja foto.

Üksikasjalikku infot saab www.prospekt.ee või telefonilt 5196 1052, Oksana Sobol, põgenevate pruutide koordinaator

Aktsiooni “Põgenevad pruudid” peetakse Narva linna päevade raames. Kuigi on arvestatud keskmiselt 50 osalejaga, on eelnevatel aastatel seal kaasa löönud ligikaudu 60 – 80 “põgenikku”. Suurt huvi näitavad üles juuksurid, fotograafid,  nad osalevad aktsioonis vabatahtlikult. Üritust kajastatakse Eesti ajakirjanduses, möödunud aastal avaldas fotoreportaaži toimunust Hiina uudisteagentuur Hinhua.

VIRU PROSPEKT

blog comments powered by Disqus