Prügist. Emotsioonideta

Kes iganes Jõgeva linnas veidigi päevavalges ringi on kõndinud, on tähele pannud, et prügiga pole meil asjad kaugeltki korras. Õnneks on praegu talv ja õnneks peidab lumi tegemata tööd ja lihtsalt lohakust.

Kuidas muidu seletada asjaolu, et näiteks toimetuse akende all Keskuse poe juures olevad prügikastid ajavad alailma üle ning ronkade pidu ja pillerkaar käib seal päevast päeva.

Ka on kortermajade juures asuvad suured prügikastid vähemasti KEKi linnaosas alailma kaelani täis. Kui prügiveoringe on tarvis tihedamalt teha, siis tuleks seda tõesti ka teha, mitte lasta tuulel ning lindudel poolt linna prügi täis tassida!

Ja veel – seoses väikeste mahutite ja kottide äravedamise räige hinnatõusuga said hiidlased hiljuti uue kombe prügi käidelda. Kui varem veeti pakend ja taara kenasti vastavatesse konteineritesse, siis nüüd lennutatakse kõik ühte – mis mõtet on sortida, kui nagunii tuleb ränka hinda maksta! Kas Jõgeval tahetakse samasugust tulemust saavutada? Kuhu jääb siis teadlik prügi käitlemine? Või ongi parem, kui me kõik ükskord prügi sisse upume nagu Itaalias? 

12. jaanuar 2013

blog comments powered by Disqus