Prügi koristasid ka looduskaitsjad

  

Laupäevases prügikoristusaktsioonis “Teeme ära!” lõid kaasa ka need, kellele looduse kaitsmine igapäevatööks: Riikliku Looduskaitsekeskuse Jõgeva-Tartu regiooni ja Jõgevamaa keskkonnateenistuse töötajad. Nende abiga sai prügist puhtaks Saadjärve äär. 

Loodus- ja keskkonnakaitsetöötajate ühine prügikoristusmeeskond kandis nime Looduse kaitsjad 1 ning selles lõid looduskaitsekeskuse Jõgeva-Tartu regiooni poolelt kaasa direktor Toomas Võime, loodusvahid Viljar Purgel ja Vaido Kütt, raamatupidaja Inge Kiisler oma lastega ning kaitse planeerimise spetsialist Eerika Purgel, Jõgevamaa keskkonnateenistuse poolelt juhataja Rainis Uiga, spetsialistid Sirje Kangur, Ulvi Selgis ja Ele Liivamägi. Eerika Purgeli juhitud meeskonnaga ühinesid ka SA Keskkonnainvesteeringute Keskus Jõgevamaa esinduse projektispetsialist Enn Selgis ja Saadjärve Paadisõitjate Seltsing.

Meeskond Looduse kaitsjad 1 puhastas prügist Vooremaa maastikukaitseala piiridesse jäävat Saadjärve kallast. Julgemad ronisid 2-3 meetri sügavusele kaevuraketesse, et sinna visatud praht ära korjata ja auku kukkunud konnadki maa peale aidata. Saadjärve Paadisõitjate Seltsing koristas prahti ka järve pinnalt.

Kui töö tehtud, said prügikoristajad end pirukate ja supiga turgutada ning, nagu kõik prügikoristajad, rinda Teeme ära! Tegija märgi.

“Loodus- ja keskkonnakaitsjatest moodustus väga tore meeskond ja ilus ilmgi soosis meie tegemisi,” ütles Eerika Purgel. “Loodan, et pärast nii laia kõlapinnaga koristusaktsiooni hoitakse loodust senisest puhtamana.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus