Pronksmedal Põltsamaa Ametikooli ehitajatele

Võistlustel konkureerisid kümne kutseõppeasutuse õpilased. Põltsamaa Ametikool saatis võistlustele ehituse eriala kolmanda kursuse õpilased Riho Laari ja Elis Sammase.

?Võistlustel tuli näidata oma oskusi kipsi paigaldamisel metallkarkassile ja pahteldamisel ning vastata kahekümnele küsimusele teooriatestis,? rääkisid noormehed, kes tänavu kutsetunnistuse saavad.

Ehituseriala kutseõpetaja Aivar Kalmuse sõnul viidi siseviimistlejate kutsevõistlused läbi reeglite järgi, mille põhjal korraldatakse selliseid võistlusi ka mujal Euroopa Liidus.

?Konkursil hinnati näiteks kruvidevahelist kaugust, mis ei tohtinud ületada 30 cm, samuti kruvi sügavusi ning peeti silmas, et kips oleks paigaldatud nii, et nurgad loodis oleksid,? rääkis kutseõpetaja. ?Tapeedi panemisel jälgiti, et muster ja nurgad omavahel kokku sobiksid. Lisaks kohustuslikele ülesannetele tuli teha ka omaloominguline töö, milleks meie õpilased meisterdasid Põltsamaa Ametikooli logo, millel kujutatud päike. Eriti suur võistluspinge tekkis konkursi lõpus. Kui oleksime paar näpuviga tegemata jätnud, oleksime võinud julgelt ka esimese või teise kohaga arvestada.

Esikoha saavutas seekord Pärnu Kutsehariduskeskus ja teise koha Viljandi Kutsehariduskeskus. Tallinna ja Tartu kutseõppeasutuste tulemused olid märksa tagasihoidlikumad, mis tõestab, et maakonnakeskuste ja väiksemate linnade koolid suudavad põhjalike teadmiste ja oskustega ehitajaid koolitada.?

Aivar Kalmus märkis, et konkursid võimaldavad võrrelda ka kutseõppeasutuste vahelist üldist taset ja annavad mõtteid sellekski, mida muuta õppemetoodikas. ?Pärnus kolleegidega vesteldes koorus välja arvamus, et ehituseriala õpetamisel peaksid kõikides ametikoolides olema ühesugused nõuded, mistõttu on vaja omavahelist koostööd veelgi tugevdada,? lausus tulevaste ehitajate õpetaja Põltsamaa Ametikoolist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus