Prominendid mängisid Jõgeva jalgpallimuru soojaks

 Jõgeva staadion avati küll juba möödunud sügisel, kuid jalgpallimänge polnud seal varem peetud. Avakohtumise võitis 3:0 FC Jõgeva kooseisus kapten Kalmer Lain, Alari Kütt, Eduard Lehtmets, Taavi Veersalu, Sverre Mäesepp, Ando Ling, Kristjan Kuldmägi, Karli Kütt, Kaido Ingver, Vladimir Ingver, Sten Juhanson, Jaanus Allas, Ivo Kuusk, Mihkel Kukk, Indrek Roostar ja Aarne Sulg. Vastaste võistkonda kuulusid kapten Eiki Nestor, Priit Järviste, Aaro Mõttus, Ivar Puusepp, Allar Jõks, Silver Meikar,  Oliver Väärtnõu, Alo Heinsalu, Hannes Möllits, Rain Jung,  Taavi Veskimägi, Ivar Sinilaid, Indrek Kannik ja Sulev Alajõe.

Mäng pisut ebavõrdne

Esimese värava autoriks oli abilinnapea Kalmer Lain, kes suutis Jõgeva võistkonna penaltist juhtima viia. Järgmise värava lõi juba keskealine, kuid pika jalgpallikarjääriga Eduard Lehtmets. Viimase värava vormistas Jõgeva võistkonnale Sten Juhanson. Võistluse parimateks mängijateks tunnistati Toompea võistkonnast Allar Jõks ja FC Jõgeva koosseisust Eduard Lehtmets.

 Ürituse läbiviija Viktor Nõmme sõnul oli mäng siiski pisut ebavõrdne, kuna Jõgeva võistkonna koosseis oli FC Toompea omast oluliselt noorem ja paremas füüsilises vormis. Jõgeva abilinnapea ja kohtumise esimese värava autor Kalmer Lain sõnas, et mäng oli ilus sissejuhatus Jõgeva staadioni kui jalgpallistaadioni eluloole. Veel loodab Lain, et üritus muutub toredaks traditsiooniks. Viktor Nõmm lisas, et pealtvaatajate rohkus oli meeldivaks üllatuseks ning avaldas lootust, et ka järgmistel kohtumistel on kaasaelajaid niisama arvukalt.

Üks paremaid Eestis

Abilinnapea sõnul võib Jõgeva jalgpallistaadioniga väga rahul olla.

?Väljak on väga hästi hooldatud,? sõnas Lain. ?Arvatavasti on see praegu üks Eesti paremaid jalgpalliväljakuid.?

Viktor Nõmm lisas, et alguses ei osanudki ta loota, et staadion nii hästi õnnestub.

Nõmme arvates võiks Jõgeva Tähe jalgpallimeeskond nimetada Jõgeva staadioni oma kodustaadioniks. Jõgeva Tähe võistkond mängib hetkel Eesti kolmandas liigas ja nende koduväljakuks on praegu märgitud Jõgeva aleviku jalgpalliplats, mis pole aga nii heas korras kui uus staadion. Samas takerdub Jõgeva jalgpalliklubi taseme tõstmine Nõmme sõnul suuresti ka raha taha.

?Kolmas liiga on juba korra võidetud, kuid teise liigasse edasi minemiseks pole Jõgeva klubil rahalisi võimalusi,? selgitas Nõmm. Tema sõnul aitaks Jõgeva jalgpallil  edasi areneda ettevõtjate või linnavalitsuse rahaline toetus.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus