Pritsumehed pidasid sünnipäeva

Palamuse vabatahtlik päästekomando tähistas möödunud laupäeval oma viiendat sünnipäeva. Palamuse vabatahtlike puhul rõhutatakse tihti seda, et nad on võimelised väljakutsele niisama kiiresti reageerima kui kutselised komandod.


Pärast seda, kui päästeamet Palamuse kutselise komando 2012. aasta mais sulges, ei jäänud Palamuse mehed, käed rüpes, istuma, vaid asutasid MTÜ Palamuse Pritsumehed  ja käivitasid vabatahtliku komando. Et tuletõrjeseltsidel on Eestis ajalooliselt olnud tugev seos kultuurielu edendamisega, peeti ka Palamusel pritsimeeste sünnipäeva koos Palamuse taidlejate suvelõpupeoga. Peopaika, Palamuse laululavale, marssisid pritsimehed ja taidlejad ühises rongkäigus.

Päästeliidu Lõuna-Eesti piirkonna esindaja Margus Möldri tõdes, et vabatahtlike päästjate roll turvalisuse tagamisel on plahvatuslikult kasvanud.

“Kui kellelegi oleks vaja näidata, milline üks vabatahtlik komando olema peab, siis võiks ta südamerahuga Palamuse komandot vaatama saata. See on hämmastav seltskond, kes suudab ära teha sama töö, mis kutseline komando,” kinnitas Margus Möldri ning andis Palamuse vabatahtlikele Peeter Kuusele ja Mihkel Likile rahva ees üle Päästeliidu teenetemärgi: vabatahtliku päästja hoolsusmärgi Hõbemedal.

MTÜ-l Palamuse Pritsumehed oli omakorda põhjust tänada paljusid abilisi: ilma nende toetuseta oleks olnud raske heade tulemusteni jõuda.

Palamuse vabatahtliku komando pealik Margus Kaasik tõdes, et viis aastat on väga kiiresti läinud. Kui algul oli raske, sest puudusid kogemused, kuidas tööd korraldada ja komandot ära majandada, siis nüüd on süsteem juba välja kujunenud. Palamuse vald on vabatahtlikke päästjaid alati jõuliselt toetanud.

“Loodetavasti on ka peatselt loodav uus suur omavalitsus meie eksisteerimisest huvitatud. Meestel igatahes tahtmist jätkata on,” kinnitas Margus Kaasik.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus