Priit Sei jäi kodurajal napilt teiseks

Eelmisel laupäeval sõideti kaheaastase vaheaja järel Põltsamaa lähistel Kuningamäe kardirajal HRX Eesti meistrivõistluste etapp, kus Jõgeva mees Priit Sei sai kõige arvukamas võistlusklassis teise koha.

Osalejaid oli Kuningamäele tulnud lausa neljast riigist: Lätist, Soomest, Venemaalt ning mõistagi Eestist. Kohalikest meestest oli sel korral kõige suurem lootus Talvar Racingu meeskonnas sõitval Priit Seil, kes sõidab Rotax Masters klassis, kus osales Kuningamäel neliteist sõitjat, mida oli võistlusklassidest kõige rohkem.

Sei näitas reedesel treeningsõidul väga head hoogu, olles kiireim mees rajal. Laupäevane kvalifikatsioonisõit nii hästi ei kulgenud. “Saabunud vihm tõi kaasa palju üllatusi ja kardi seaded ei saanud kõige paremad,” kommenteeris mees. Eelfinaalis startis Sei neljandalt kohalt ning langes stardist minekul veel koha võrra tahapoole. Siiski jätkas ta võitlust ning lõpetas sõidu kolmandana.

Finaalsõiduks oli ilm juba uuesti päikesepaisteline ning enam sõitjatele ootamatusi ei valmistanud. Finaalis läks algul juhtima lätlane Lembergs, tema kannul Erki Lehiste ja Priit Sei. Lätlasel siiski õnne ei jagunud: kaheteistkümnendal ringil pidi mees käigukastirikke tõttu katkestama. Edasi võitlesid esikoha nimel Lehiste ja Sei. Paraku edestas Lehiste finišis Seid kolme kümnendikuga, aga võistluste kiireim ring jäi siiski Priit Sei nimele.

“Oleksin kodurajal ikka võitu tahtnud,” nentis Priit Sei pärast võistlust. Siiski liigub mees oma peamise eesmärgi suunas — hoida Eesti koondise kohta ning võita pilet USA-s toimuvatele maailmameistrivõistlustele. Hetkel hoiab Sei tabelis kolmandat kohta. Kuningamäe etapp oli Eesti meistrivõistluste neljas. Kokku sõidetakse sel hooajal kaheksa etappi. Järgmine peetakse augusti esimesel nädalavahetusel Hiiumaal Käinas.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus