Priit Kelder võitis Suure Seikleja 2004 tiitli juhuse tahtel

Esimesel aastal võitis Priit tänu strateegiale, tänavu aga tänu juhusele. “Strateegia seisnes selles, et meeskonnas oli kindel punt, kellega läbi saime ning hääletasime teisest meeskonnast võistlejad välja. Me võitsime ju põhilise osa võistlustest. Sellel aastal oli üllatuseks, et ma üldse finaali jõudsin, ma ei osanud seda oodata,” meenutas Priit. Sõnades, et see on õiglane, et inimene võidab kaks aastat järjest, kui ta selle on ära teeninud.

Tänavune peaauhind peaaegu inimese suurune karu istub Priidul kodus kirjutuslaual ning jääb sinna ka tulevikus. Õppimiseks kõlbab ka põrand, sest Priit ei istu eriti palju kirjutuslaua taga.

Istus tunni tüdruku seljas

Priit osaleks ka tulevikus sellistes ettevõtmistest kui selleks aega jääb. Eelmisel aastal ei kujutanud ta ette, mis endast seiklusmänguplats kujutab. Üks erilisemaid katsumusi on seiklemisel soo läbimine.

“Selles ei ole midagi rasket. Tunda on parme, palavust ning märga,” sõnas Priit. Noormehe meelest tänavuse Suure Seikluse erilisem hetk oli 1,17 tundi tüdruku seljas istumine.

“Suurele Seiklusele oli lihtne sattuda. Seda korraldab ju Laiuse noorteklubi. See on tore üritus. Peab oma peaga hakkama saama, ise peab kõike tegema, sest keegi ei tee sinu eest midagi ära. Peab osakama ka meeskonnatööd. Elule tuleb see kasuks,” jutustas Priit.

Priit on sündinud 1989. aastal ning alustab sügisel oma üheksandat kooliaastat Jõgeva Gümnaasiumis, koolitee algas noormehel aga Laiusel. Tulevikus plaanib Priit astuda Tallinnasse Audentese spordikooli. Priit soovib oma tuleviku siduda spordiga.

Priidu üks suur hobi ongi sport, vaba aega tal seetõttu ei olegi. Spordis on ta olnud edukas, eriti meeldib kergejõustik. Suvel meeldib talle ujumas käia, sõpradega ringi käia ning shopata. Ekstreemsustega Priit ei tegele. Ka televiisorist ta seda tüüpi saateid ei vaata.

Lemmikala on kergejõustik

“Kergejõustik on ainus ala, mida ma valdan. Hästi tuleb välja sprint. Laiusel ei ole ka muud teha kui sporti,” sõnas Priit Kelder. Noormehe peamised lemmikdistantsid on 60 meetrit, 100 meetrit, 200 meetrit, 300 meetrit ja 400 meetrit. Tänavustel vabariigi sisemeistrivõistlustel võitis ta kuldmedali 200 meetri jooksus, hõbeda 60 meetri jooksus, välitingimustes jäi tema laeks teine poodiumi aste 300 meetri jooksus.

Priit on osalenud ka Simpel Cup’il seitsmevõistluses, mille ta kinni pani. Sarjas TV 10 Olümpiastarti oli ta kaugushüppes teine. Vabariigi aastapäeva aegu teenis Priit Jõgeva Gümnaasiumi aasta sportlase tiitli.

Priit treenib kuus korda nädalas, puhkepäev sõltub oludest. Treening koosneb neljast etapist – soojendus, jooksuharjutused, harjutused jõusaalis ning jooksutehnika õppimine. Päevast kilometraazi, mida peab läbima, Priidul pole. Priidu praegune treener on Hendrik Lindepuu. Iidoleid ja eeskujusid noormehel ei ole.

Järgmisena peaks Priit stardipakkudele asuma alles 26. augustil, ehkki järgmise nädala algul on Eesti meistrivõistlused. Et praegu kimbutavad teda vigastused, siis seal ta ei osale.

“Spordikarjääri alguses oli mul vigastusi rohkem, siis jäi neid vähemaks, nüüd tulid tagasi, kui vorm muutus väga heaks. Seepärast on mul hetkel treeningupaus,” selgitas Priit.

Ise Priit olümpiale minekule ei ole mõelnud, eks näis, mis tulevik toob. Tänavustel mängudel on lootust medalini jõuda tema arvates Gerd Kanteril, kuna sportlane on heas vormis ning näitab häid tulemusi. Samuti on shansse ka Andrus Värnikul, kui tal närvid vastu peavad.

Priidu perekond on viieliikmeline: ema, õde, vanaema ja -isa ning tema ise. Koduloomaks on jänes, kelle eest Priit hoolitseb. Ka sõpradest tal puudust pole: Karmo, Siim, Lauri, Rainer ja Roland ning teisedki.

Enda arvates on ta sõbralik, hooliv teiste suhtes, ei jätta kedagi hätta, on kohusetundlik. Sõprade iseloomustusi enda kohta ta ei tea, kuna ta pole seda uurinud.

Priit on noorteklubi Freedom liige. “Klubis saab filme vaadata, niisama olla, muusikat kuulata ning sõpradega koos aega veeta. Loomulikult saab ka hästi palju süüa,” kostis Priit. Ta käib ka mitmesugustel noorteüritusel. Peamiselt siiski pidudel. Muusikat kuulab noormees aga seinast seina, eriline lemmik on seejuures hip-hop. Ise ürituste korraldamisele Priit mõelnud ei ole, kuna tal ei ole selleks lihtsalt aega.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus