President toetab kalandusalase koolituse korraldamist Mustvees

Härra president, kuidas on kulgenud sotsiaalmajanduslik areng Peipsi regioonis, mida olete viimastel aastatel korduvalt külastanud?

“See on õige, et ma olen küllaltki tihti siin piirkonnas viibinud. Mul on rõõm tõdeda, et selles regioonis on suudetud lühikese aja vältel väga palju ära teha. Kõik see tuleneb siinsest rahvast, kes armastab oma kodukanti ja unistab ilusamast tulevikust ning on selle nimel tööd teinud. Näiteks on autoaknast vaadates näha, kuidas on kaunimaks muutunud inimeste kodud ja koduaiad. Kindlasti on kasvanud ka Jõgevamaa ja sealhulgas ka Peipsiäärse piirkonna majandusnäitajad. Seetõttu on mul alati väga hea meel siia külla tulla.”

Kuidas kommenteerite Jõgeva maavanema Aivar Koka algatatud ideed hakata koostöös Mereakadeemiaga võimaldama Mustvee gümnaasiumiõpilastele kalanduse ja järvega seotud õpet?

“Ma arvan, et see on väga hea idee. Arvestades paljude põlvkondade traditsioone kala püüdmisel Peipsist ja selle töötlemisel ja turustamisel, on loomulik, et ka noored omandaksid teadmisi ja oskusi, millest pidasid lugu juba nende esivanemad, ja nad saaksid vastavat haridust oma kodukohas. Kindlasti võiksid siseveekogude kalapüügi kunsti omandada Mustvees ka teiste maakondade noored. “

Olete päritolult Saaremaa mees, milline Peipsi kala aga Teile kõige rohkem maitseb?

“Meie pere on hea kalatarbija. Me sööme tõesti väga erinevaid kalu. Peipsis on delikatesskalad, mis meile  maitsevad ja ostame neid kindlasti ka Kasepää kalalaadal.” (intervjuu presidendiga toimus vahetult enne tema sõitu kalalaadale-J.L.).

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus