Presidendikandidaadi kandidaat Mailis Reps külastas Jõgevamaad

Neljapäeval ja reedel Jõgevamaal viibinud Keskerakonna presidendikandidaat riigikogu liige Mailis Reps külastas maakonna omavalitsusi ja kohtus poliitikahuvilistega Jõgeva vallas asuvas Õuna puhketalus.

Mailis Repsi sõnul sai ta omavalitsustes põhjaliku ülevaate piirkonna käekäigust, arenguvõimalustest ja probleemidest. “Tunda oli tõsist tahet paikkonda edendada. Muret ja emotsioone põhjustas olukord, mis võib kujuneda pärast haldusreformi. Kui väga viisakalt öelda, pole ma veel leidnud vallavanemat, kes oleks haldusreformist vaimustatud. Ollakse pahased, et riigikogus võeti vastu seadus, millel pole taga maksusüsteemi, teenuste garantiisid. Pole teada, kui palju tuleb uutel omavalitsustel võimalusi midagi paremini teha,” rääkis Reps Õuna puhketalus toimunud mõttevahetusel.

Mailis Reps lisas, et Eestile ei saa uut presidenti valida ilma Keskerakonnaga arvestamata. “Prognoosin, et president valitakse valimiskogus. Presidendivalimiste teemalistel läbirääkimistel riigikogus lähtub Keskerakond kindlatest positsioonidest, kõigepealt sellest, mida tähendab üks või teine võimalik riigipea nii lähemas kui ka kaugemas tulevikus,” ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus