Presidendi tunnustus

Eile avalikustas Vabariigi Presidendi Kantselei nende tublide inimeste nimed, kellele tänavu antakse üle 167 teenetemärki. Jõgevamaalt osutus seekord valituks kauaaegne kultuurielu eestvedaja Tiina Tegelmann. Tegemist on inimesega, kes juba 43 aastat on valutanud südant selle pärast, kuidas kultuuril meie maakonnas läheb.
See on südame ja hingega tehtud töö, mida on märgatud. Kui sageli ongi just selliste tunnustuste puhul oluline inimese märkamine. Meie seas ja ümber on palju, väga palju häid ja tublisid inimesi, kes väärivad tunnustust. Väärivad seda hoopiski rohkem kui seda sageli saadakse. Ja tihtilugu jääb kõik see pidama selle taha, et pole inimest, kes tunnustatavat esitleks.
Tiina Tegelmann on ise just selline inimene, kes oskab hinnata oma koostööpartnereid ja abilisi. Kaasteelisi, keda meeles pidada ja esitleda. Neid tunnustamiseks esitada. Sellised inimesed oskavad tunnustamise olulisust ja väärtust hinnata. Sest palju ei ole seda kindlasti kunagi. Suurim tänu sellise märkamise juures on tunnustuse pälvinud inimese ehe ja vahetu emotsioon, mis on sajaprotsendiliselt siiras.
Nii ei suutnud ka Tiina rõõmustavat uudist eile pärastlõunal esimese hooga uskuda. Kas tõesti tema? Ei ole võimalik? Miks tema, tublisid inimesi on palju? Need on küsimused, mis taolistel puhkudel ikka üle huulte libisevad. Siirad ja samas rõõmsad. Selliste hetkede puhul on ka sõnumitooja hea olla. Saada osa ühest suurest rõõmu- ja tänutundest. Eriti praegu, aastal 2023.

blog comments powered by Disqus