Presidendi kultuurirahastu ootab kandidaate

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi presidendi noore kultuuritegelase preemiale ja sotsiaaltöö preemiale. Noore kultuuritegelase preemia on mõeldud kuni 35-aastasele
Eesti kultuuritegelasele või grupile, kelle loomingulised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või aidanud oluliselt kaasa Eesti ja eesti kultuuri tutvustamisele maailmas.
Kandidaate saavad preemiale esitada nii tingimustele vastavad inimesed ise kui ka nende õpetajad, kolleegid ja kultuurivaldkonnas tegutsevad organisatsioonid. Esitada tuleb avaldus kandidaadi eluloo- ja loominguliste saavutuste
kirjeldusega ning vähemalt kaks soovitust tunnustatud kultuuritegelastelt või loomeliitudelt.
2002. aastal asutatud noore kultuuritegelase preemiat
rahastab 2018. aastast alates Enn Kunila. Varem on selle pälvinud näiteks helilooja Pärt Uusberg, dramaturg Eero Epner,
luuletaja Kristiina Ehin, džässmuusik Kadri Voorand, raadio- ja filmimees Jaan Tootsen jt. Mullu pälvis preemia balletitantsija ja koreograaf Jevgeni Grib.
Taotlusi oodatakse kuni
31. maini aadressile vpinfo@vpk.ee. Kandidaate saavad üles seada nii tingimustele vastavad inimesed ja organisatsioonid ise kui ka nende kolleegid ja koostööpartnerid. Kandideerimiseks tuleb esitada kuni 6000 tähemärgi pikkune ülevaade kandidaadi tegevusest, selle tähtsusest, mõjust ja tulemustest.
Sotsiaaltöö preemiat rahastab Cleveron.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus