Pranglimine 2004 – peastarvutamise võistlus Prangli meetodil

Vastasel korral jääd endisele tasemele istuma ja Sulle pakutakse edasipääsuks veidi kergemat normi. Nii 6 korda: viimasel tasemel võid tõeliste arvumürakate võitluse oskusliku suunamise eest teenida kuni 200 punkti! Kui 4 minutit täis, siis väljak sulgub ja kiikad tehtud vigu, tehete sooritamise arvu tasemeti ja kohta oma võistlusklassi pingereas.

Võistlus algab 2. veebruaril

Kõik see kokku on pranglimine ehk peastarvutamine Prangli moodi. Leidnud internetist aadressi http://uus.miksike.ee ja valinud vasakul rippuvast menüüst “Pranglimine”, oled leidnud paiga, kus trenniväljakul hangid koos sõpradega arvutamismõnu tavapärasest mitmeid kordi kiiremini, soovi korral ka negatiivsetega arvudega.

Õige pea märkad, et liigutad suuri arve veidi vilkamalt kui isa ja ema, palju kiiremini kui matemaatika õpetaja, ehmatamapanevalt hoogsamalt tippärimehest hr X.Y-st.

Nii otsustadki ära võita vägagi mõnusate auhindadega võistlused “Pranglimine 2004”, mis algab 2. veebruaril ja kus peale Eesti paremate teevad hasartselt juba teist hooaega kaasa ka Läti parimad pranglijad. Kui oled õpilane, räägid suure ümmarguse augu pähe ka õpetajale, kes Sinu kooli võistkonna ära registreeriks – ikka samalt veebilehelt.

Nii sünnib temalegi mõneks kuuks kuhjaga põnevust. Õpetajal tuleb vaid astuda Miksikese kasutajaks, õpetaja õigused annavad stiimuli ehitada seal oma koolile rühmi. Seejärel sosistab õpetaja Sulle päris oma kätega tehtud rühma nime koos parooliga ja olete koos ka võistkonna reel!

Auhindu 100 000 krooni väärtuses

Võistlusklassideks on sirgujad, oskajad, naised ja mehed. Põnevat tegevust seega lasteaiast pensionipõlveni, kauemgi veel. Pärast kolme online-etappi saavad Vägevad traditsiooniliselt kokku finaalis ja üleminekuvõistlusel.

Taas kohtumisrõõm, ahvatleb ka 100 000-kroonine auhinnafond. Peaauhindadeks 4 kahepäevast reisi kahele Heureka Teaduskeskuses Soomes ning ohtralt Sony tehnikat. Lisaks mõistagi tavapärased pesupunktid. Samuti on võimalus võita lätlasi, sest Pranglimine toimub ka seal. Võistlust toetavad Tallinn, Tartu ja Pärnu.

Et arvutada nii nagu Tallinna Prantsuse Lütseumis, Prangli saarel, Aakre Algkoolis – selleks tee vähemalt kolm korda nädalas trenni! Kohtumiseni http://uus.miksike.ee ajutrenni keskuses.

KALEV PÕLDSAAR

blog comments powered by Disqus