Praegu pole õige aeg

Tänaseks puuduvad Mustvees vallavanem, volikogu esimees, selge koalitsioon ja ühine töömeel. Põltsamaa jääb järgmisest nädalal ilma vallavanemast, kes otsustas tervislikel põhjustel tagasi astuda. Nüüd on järg Jõgeva käes. Ühel volikogu istungil anti umbusaldusavaldus üle korraga nii vallavanemale kui ka volikogu esimehele.


Mõlemale ja nende meeskondadele heidetakse ette mainekahju tekitamist nii kooliõpilaste toitlustamise kui ka lasteaia kohatasu ja huvihariduse küsimuses.
Praegu kehtib veel eriolukord, mis tähendab, et kaks kuud on otsuseid tehtud parima äranägemise järgi. Nii nagu riigiski, on tehtud kord paremaid, kord halvemaid otsuseid. Umbusaldus mõjub justkui tagantjärele rusikatega vehkimisena. Toidupakke jagab Jõgeva põhikool näiteks tagasiulatuvalt ning lasteaia kohatasust loobumise otsus tehti kaks kuud tagasi. Toona ei protesteerinud keegi. Mitu kuud hiljem rusikatega vehkimine pole aus ega saa panna valitsust tagantjärele teistmoodi tegutsema.
Täit kindlust olukorras, kus seda kõige enam vajatakse, pole enam kusagil. Eriolukord hakkab kohe lõppema, kuid kriisist väljumise plaane pole ühelgi omavalitsusel veel jagada. Ei saagi olla, kui vallajuhid toolidel kõiguvad. Selget kriisist väljumise plaani pole esitanud ka volikogude liikmed ning kuidas maakond esmaspäevast edasi läheb, ei tea praegu mitte keegi.

blog comments powered by Disqus