Populistlik poliitika Tallinnas jätkub

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon õnnitleb Keskerakonda ja sotsiaaldemokraate koostöö sõlmimise puhul, kuid leiab, et loodava koalitsiooni prioriteedid on paigast ära.

Kahjuks on viimastel nädalatel läinud kogu aur selle peale, kas Jüri Pihl saab ühe või teise ametikoha. See ei ole väga oluline teema ja vaadates ametikohtade jaotust, ei tähtsustanud sotsid isegi Pihli tulevast ametikohta.

Tegelikult on Tallinna probleemiks number üks see, kuidas päästa linn pankrotist ning kuidas katta miljardikroonine auk järgmise aasta eelarves.

Seni on linna finantsolukorrast lihtsalt vaikitud. Linn pole headel aegadel reserve kogunud ning laenu ei saa ka enam võtta. Rahandusministeeriumi hinnangul ületab Tallinn tänavu seadusega lubatud 60-protsendilise võlapiirangu.

Analoogselt riigiga oleks Tallinn pidanud tegema jõulised kärped nii linna tegevus- kui ka majandamiskuludelt juba sel aastal. Kuna seda ei tehtud, siis tuleb märksa valusamad otsused teha järgmise aasta eelarves.

Kui rääkida prioriteetidest, siis loodan, et „püha jüri ja rohelise koletise” koalitsioon lahendab ka lasteaedade rahastamise küsimuse. Selle taustal Tallinna TV-st rääkimine on lihtsalt kohatu.

Ametikohtade jagamist jälgides saab endisest KaPo juhist MuPo juht. See on Savisaare poolt väga elegantne samm, sest järgmiste Normannide töölevõtmist MuPo-sse hakkab juba põhjendama Jüri Pihl. Kokkuvõttes ei kaota Keskerakond peale mõne ebaolulise ametikoha midagi ning kahjuks jätkub Tallinnas populistliku poliitika viljelemine.

REMO HOLSMER, Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees

blog comments powered by Disqus