Poolsada suusatajat tähistas naistepäeva juba üleeile

Pühapäeval korraldati Kuremaa terviseradadel naistepäeva suusasõit, kus ligi poolsada  eri vanuses osalejat kandis soost olenemata seelikut. Sportliku päeva eesmärk oli ka meelde tuletada, et sel suvel toimub Jõgeval juba teine naiste tantsupidu, kuhu tasub piletid aegsasti ära osta.


Juba mitmendat aastat  järjest korraldatakse Kuremaa terviseradadel naistepäeva paiku selle tähtpäeva teemalist suusasõitu. Kui kahe eelmise sõidu ajal kippus maa juba paljaks minema, jätkus tänavu lund piisavalt ning kordagi ei tekkinud hirmu, kas ikka sõita saab.   

Marjaana ja “Kalev/Linda”

Suusasõpru kogunes rajale ligi viiskümmend, enamasti  naised, kuid leidus ka julgeid mehi, kes enesele puna huultele määrisid, paruka pähe sobitasid, undruku ülle sättisid ning siis suuskadel rajale kihutasid.

Üks härra, kes nimetas end Marjaanaks, tunnistas, et naistepäeva suusasõit on tema jaoks juba kenaks traditsiooniks kujunenud. “Igal aastal käime siin sõitmas, see on põhiline, ” põrutas baritonihäälega Marjaana siniste juuksesalkude lehvides.

Täna, 8. märtsil lubas ta siiski koju oma kalli kaasa juurde lillekimbuga minna ning lisas, et sel päeval ei puudu laualt ka mõni tavapärasest parem suutäis. Naistepäev on tema sõnul  meeste soodus võimalus naistuttavate seas populaarsust koguda. “Eelmisel aastal viisin naistele hulga lilli ja sain kohe palju musisid selle eest,” oli ta rahul.

Ühe suusataja sugu oli eemalt vaadates keeruline kindlaks määrata. Linasesse hõlsti riietatud kodanik kandis vööl aukartust äratavalt suurt puust mõõka, tema pead katsid aga poolpikad heledad kiharad ning kaunis kübar. Kaasa ei aidanud ka tema nimesildid, mida oli kaks: kõhul oli kirjas  “Kalev” ning seljal oleval sildil seisis “Linda”.

Olenemata eriskummalisest välimusest ning määramata soost, tasus rajal viibijatel selle tegelasega häid suhteid hoida, sest “Kalev/Linda” kandis kaasas korvi, kust oli võimalik üks tervislik amps või lonks saada. 

Tervistavad auhinnad ja aurusaun

Lisaks naisteks riietatud meestele, kohtas suusapäeval ka päris ehtsaid härrasmehi. Nimelt ei pidanud kultuuriseltsi Vanaveski liige Mati Koppel paljuks panna piduliku sündmuse puhul selga ülikond ning jagada kohale tulnud naistele lilleõisi. Hiljem läks Koppel peoriietes ka suusarajale.

Jõgevahe Pere tantsurühma liige Liis tunnistas, et pole sel  aastal varem suuski alla saanud ning naistepäevasõit oli tema jaoks esimene kondiproov sel talvel. Ta tunnistas, et tuli sõidule peamiselt laste pärast, et neil oleks üks lõbus ja sportlik pühapäev. Teisalt pidas ta ka oluliseks naiste tantsupeo reklaamimist, kus ta ka ise kaasa teeb.

Tänaseks naistepäevaks tal üleeile veel plaane tehtud polnud. “Eks vaatame, mis saab, võib olla sööme sel puhul kooki,” sõnas ta.

Rahvariides sportlased tegid suusaradadel paar jõukohast tiiru, ja kuigi paremusjärjestust sel sündmusel välja ei selgitatud, ei lahkunud paljud tühjade kätega, sest loosiga oli võimalik võita mitmesuguseid tervislikke auhindu. Hiljem mindi koos Kuremaa ujula aurusauna. Sellest, kas suusasõidul osalenud Marjaana ning “Kalev/Linda” ka koos teiste seelikukandjatega lavale mahtusid, paraku ajalugu vaikib.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus