Poolsada Jõgeva Gümnaasiumi õpilast tundis rõõmu jalgrattamatkast

Paduveres said noored matkajad tutvuda  Paduvere Talumuuseumiga, samuti oli maha pandud vigursõidurada, kus kõik huvilised oma rattasõiduoskusi-kogemusi proovile said panna.

Kohal oli ka Jõgeva jalgrattaklubi KONA-Centrum esindaja, kes rääkis milline peaks olema jalgratturi varustus, milline on sõidukorras  ratas ning millistel võistlustel saab osaleda.

Vähetähtis ei olnud seegi, et sõit lastele võimalikult ohutu oleks: nii eskortisid politseiautod noored matkajad turvaliselt Jõgeva alevikku.

Ürituse peakorraldaja Ilmar Pajumägi sõnul said kõik matkalised väga kenasti hakkama, ka kõige väiksemad, alles neljandas klassis õppivad poisid ja tüdrukud. Ilmataat õnnistas matkalisi ka ilusa ilmaga.

Kevadine jalgrattamatk  korraldati  ka eelmisel aastal, siis võttis matkast osa umbes kakssada noort. Edaspidi on kavas seda hakata korraldama suurema üritusena  igal aastal.

Pajumägi sõnul on  tulevikus kavas  luua Jõgeval seiklusklubi, mis ühendaks aktiivseid inimesi, kes noortele erinevaid põnevaid üritusi korraldaks ning seiklemiseks vastavaid tingimusi aitaks luua. Ühe võimalusena saaks korraldada ka jalgrattaüritusi, mis on noortele üheks kättesaadavaks võimaluseks. Samuti võiks korraldada maastikumänge.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus