Poole rohkem osalejaid

Nii nagu inimesed hääletavad jalgadega, hääletavad nad ka arvutihiirega. Eriti siis, kui hääletus puudutab nende kodu, keskkonda või heaolu. Ja just täpselt nende üle 800 Jõgeva valla elanikku hääletasidki.


Kaasava eelarve hääletus ei ole midagi uut ning Jõgeva linnal oli sellega kokkupuude olemas. Uues suures Jõgeva vallas võtab see veidi harjumist, kuid kolmandiku võrra enam hääletajaid annab märku, et kaasav eelarve läheb inimestele korda. Aitab see ju ennekõike kodu lähedale midagi põnevamat luua või hoopis korda teha.

Võrdluseks: Põltsamaa kaasava eelarve hääletusel anti 615 häält. Pole ka ju see paha, arvestades, et ühinenud Põltsamaa valla jaoks oli see esimene kord. Ehk kui natuke tahta, saab tehtud küll.

Ning nii nagu Põltsamaal, võitis ka Jõgeval sport. Põltsamaal mängitakse varsti tehiskattega väljakul korvpalli, Jõgeval nagu ikka, jäähokit ja teisi alasid. Jõgeva valla kaasava eelarve hääletusel andis tugevalt just sport tooni: taheti rajada uusi või parandada vanu tingimusi.

Ju läheb just vaba aja veetmise ja spordiga seotu inimestele enim korda. Tahame ju võimalikult kaua tervetena elada. Kuid võiks mõelda, et järsku võiks vallad just spordile enim tähelepanu pöörata. Eriti koolide ja lasteaedade juures. Teha korda mänguväljakud, spordiplatsid ja tingimused. Sest tihtilugu kipuvad need muude tööde vahel ikka viimasteks jääma.

Loodetavasti pakuvad võitjad elanikele rohkelt häid emotsioone ja innustavad teisigi järgmisel korral oma ideed üles andma.

blog comments powered by Disqus