Pool aastat “jõudeelu” andis uue raamatu

Mustvee linnaraamatukogu töötajad Laidi Zalekešina ja Anu Ots kuulusid meeskonda, kes mullu sügisel üllitas Mustvee kolme silla raamatu. Pärast pool aastat kestnud “jõudeelu” said naised valmis 115. sünnipäeva tähistanud Mustvee raamatukogu ajalugu tutvustava trükise.


Mustvee raamatukogu ajalugu algab aastaga 1901, kui kohalik “Sõpruse” selts otsustas 1901. aasta 21. aprillil avada linnas lugemislaua. 1915. aastal oli seltsil juba 414 raamatut.

“Raamat on üles ehitatud nii, et vanemat aega puudutavas osas on teksti ehk rohkemgi kui uuemas. Käisime arhiivides ja otsisme, kuid Mustvee piirkonna ajalugu puudutavat materjali on kahjuks väga vähe talletatud. Palju põhineb raamatusse saanu ka inimeste mälestustel, aga inimese mälu on teatavasti valikuline,” rääkis Zalekešina.

“Nüüdisaega püüdsime näidata võimalikult palju fotode abil. Raamatukogu töö on ajas väga palju muutunud, meil on juhtunud kõikvõimalikke põnevaid asju. Ja loomulikult jutustab pilt rohkem kui sada sõna,” tunnistas üks raamatu koostajatest Laidi Zalekešina. Tema hinnangul on nad kokku pannud mittetraditsioonilise trükise.“Meil on olnud tõeliselt vahvaid raamatukogupäevi, mullu sügisel näiteks korraldasime rõdukontserdid, kõik linnarahvale ja külalistele esinenud kollektiivid panime raamatusse,” märkis Zalekešina.

Muuseas, üleriigilisse raamatukogupäevade kokkuvõttesse mahtusid ka Mustvee rõdukontserdid. See oli positiivseks üllatuseks paljudele.

Väga palju huvitavat tehakse koos teiste Jõgevamaa raamatukoguhoidjatega. “Käime palju reisimas, aga reisidel teatavasti juhtub alati midagi põnevat. Vahvaid ettevõtmisi on olnud palju, ja väga palju maakonna kolleege on piltidel.”

Raamatukogu raamatus on loodetavasti kirjas ka kõik töötajad Mustvee raamatukoguhoidjad paistavad silma pika tööstaažiga – on neid, kes töötanud nelikümmend aastat ja neidki, kes juba üle 30 aasta oma ametipostil vastu pidanud.“Meie töötajad on olnud pikaajalise staažiga,” nentis Zalekešina. Tema hinnangul sai raamat valmis seetõttu, et Anu Ots on väga paljut oma kaameraga jäädvustanud. Alati on väga palju abi ka Vello Otsa vanade fotode kollektsioonist.

HELVE LAASIK

 

blog comments powered by Disqus