Põnevusmäng Jõgeva hokiväljakul

Publik, keda ei hirmutanud pühapäevased külmakraadid ja karge küünlakuu õhk, sai Jõgeva hokiväljakul põneva elamuse osaliseks. Esmakordselt mängiti külmapealinnas kelguhokit ning mängijateks olid Eesti koondise liikmed. Valgeteks ja sinisteks jagunenud koondislaste mängus sai 3:2 võidu valgete särkide meeskond.

Lähenevateks suurturniirideks valmistuvad kelguhokimängijad pidasid Jõgeval maha tõsise lahingu. Haarav oli vaadata, kuidas mehed kitsastel kelkudel ennast suurepäraselt valitsesid, täpseid sööte jagasid ning litriga väravat pommitasid. Hea jää võimaldas koondislastel näidata kõiki neid oskusi, mida muidu jäähalli peegelsiledal jääl lihvitakse.

Esimesel kolmandikul domineeris siniste meeskond ja lõpuks avas Andrei Sokolov nende kasuks ka skoori. Kuid ega valgesärgid alla andnud. Mida edasi, seda tõsisemaks mänguks läks. Avakolmandik lõppes siiski siniste juhtimisel 1:0.

Teisel kolmandikul jätkus võrdne mäng ja selle kinnituseks viigistasid valged mänguseisu juba teisel minutil. Arvi Piirioja mängiti täpse sööduga üks-üks olukorda ja viimane viskas esimese litri ka Valeri Falkenbergi väravasse. Ent enne vaheajale minekut pääses sinine meeskond taas ette – 2:1.

Viimasel perioodil tõusis mängukangelaseks valgete meeskonna ründaja Meelis Koppelmann. Kõigepealt viigistas ta seisu 2:2-le ja juba minut hiljem viskas eduseisuks 3:2. Valgete meeskond ründas edasi, kuid skoor enam ei muutunud ning valged olid võitnud 3:2.

Pärast mängu toimus bullititevõistlus, kus edu saatis siniste meeskonda. Kümnest karistusviskest jõuti väravani ainult ühel korral: Tarmo Eerma viskas litri valgete väravas mänginud Alar Õige selja taha võrku ning seeria oli võidetud 1:0. Ülejäänud visked kas ei tabanud väravat või tõrjuti väravavahtide poolt.

Külalised olid Jõgeval peetud kohtumisega rahul. Kiideti head jääd, mis oli tunnustuseks väljaku omaniku Kaido Poomi tööle. Oldi isegi üllatunud, et see on läbinisti looduslik jää, millel polegi külmutustorusid all.

“Meid võeti hästi vastu ja püüdsime ka ise parimat näidata,” võttis hokipäeva kokku Alar Õige.

Eriauhindadega pidasid külalismängijaid meeles maavanem Viktor Svjatõšev ja Jõgeva linnapea Kalmer Lain. Pärast mängu proovisid julgemad ka ise kelguhokivarustust ning olid sellega jääl õige abitud.

Jõgeva hoki eestkõneleja Uno Veski initsiatiivil toimus vaheaegadel litri täpsusvise, kus kindlamat kätt näitasid kaks Kaidot — Jõgeva jäähoki eestvedaja Kaido Poom ja kauaaegne jäähoki toetaja ning ehitusettevõtja Kaido Lehtla.

Debüüdi kelguhokikohtunike rollis tegid aga Alon Pärlin ja Raimond Poll.