Põnev ideenäitus Avinurmes

Mais on Avinurme kultuurikeskuses ideenäitus „Leiutame elu paremaks“, kus saab näha vahvaid ideid õpilasleiutajate konkursilt läbi aastate.
Konkursile saabub igal aastal sadu töid, mille seas on olnud nii väga lennukaid kui ka praktilisi lahendusi päriseluliste probleemide lahendamiseks. Eesti Teadusagentuur omalt poolt innustab kaasa mõtlema ka kõiki lapsevanemaid ja pereliikmeid, sest töö juhendaja ei pea olema tingimata õpetaja. Juhendada võib ka isa, ema, vanavanem, vanem vend, õde või sõber, kellega koos on tore midagi põnevat teha ja nuputada. Varasematel konkurssidel osalenute seast on praeguseks juba ka näiteid, kus ühel aastal edukas osaleja on järgmistel aastatel olnud juba juhendajana toeks oma sõpradele.
Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus