Põlvamaal on tulekul järjekordne rahvamuusikatöötluste festival

Veel kahel päeval saavad rahvamuusikud  registreerida ennast osalema aprillis toimuvale X Eesti rahvamuusikatöötluste festivalile “Moisekatsi Elohelü 2009”.

Kodulehelt  http://folkfest.polvamaa.ee/ leiab nii osaleja registreerimisvormi kui kohustusliku loo. Põlvamaal Mooste mõisas toimuv rahvamuusikatöötluste festival on järjekorras juba kümnes.

Festivali programm kutsub osalejaid kaasa lööma erinevates loomingulistes protsessides, sellest ka päevade erinevad kavad ja võimalused nii professionaalsetele kui harrastusmuusikutele.

Festival algab neljapäeval, 23. aprillil kell 21 jüritulega Laho külaplatsil, kus lauldakse kohalikke laule ja tantsitakse Põlvamaa lõõtsameeste pilli järgi. Festival avatakse reedel, 24. aprillil kell 20 Mooste järve ääres päikese loojalaulmisega.
Kell 21 on festivali avapidu mõisa hoovi telgis ja keskööl toimub esivanemate mälestamine Õlilättel.

Laupäeval, 25. aprillil on festivali vabalava mõisa hoovi telgis kõigile osalejatele ja töötoad Veskiteatris. X Eesti rahvamuusikatöötluste festivali “Moisekatsi Elohelü 2009” võistluskontsert koos autasustamisega algab kell 16. Hiljem ööpidu hommikuni ja festivali lõpetamine Mooste järve ääres päikese tervitamisega pühapäeva hommikul 5.30.

Korraldajad ootavad osalema nii professionaalseid kui harrastusmuusikud. Festivali eesmärk on traditsioonilise rahvamuusika leidlik kasutamine tänapäevases kontekstis.

Võistluskontserdil tuleb esitada kaks lugu, milledest üks on korraldajate poolt ette antud, teine esineja poolt vabalt valitud eesti rahvamuusika töötlus. Tänavusel festivalil on korraldajad valinud võistluslooks Räpina kandi labajalaviisi.
Festival on kõigile osalejatele tasuta, võistluskontserdil osalejatele on eripreemiad ja auhinnad ning võitjale peapreemia 1000 eurot. Festivalile saab end registreerida 15. jaanuarini.

iii

JAANIKA KRESSA 

blog comments powered by Disqus