Põltsamaalt Vanemuise teatri suurele lavale

Michelle Marie Elisabeth Tiit on 15-aastane Põltsamaa tüdruk, kel on juba  Vanemuise teatrilava kogemus. Näitlemine on MichelleŽi suur kirg. Lisaks mahub tüdruku igapäeva palju raamatuid, nii et vahel hakkab ta lugema ka enne koolitööd.

Äsja lõppenud suvel veetis Michelle kümmekond päeva Vanemuise suvekoolis teatrikunsti õppides. Juhendajate abiga mängiti läbi kogu lavastusprotsess, lauldi ja tantsiti. Suvekool lõppes Vanemuise suure maja laval Janek Savolaineni ja Katrin Pärna lavastatud muusikaliga Kassid”. Michelle oli üks enam kui 30 erineva iseloomuga kassist.

Lavastaja Janek Savolainen andis andekale tüdrukule veel ühe rolli. Noor näitleja pidi kehastama vanamemme, kes etenduse alguses läheb oma lemmikutele piima tooma ning jätab nad korralekutsuvate sõnadega koju. Pärast kassikarja etteastet jõuab memm tagasi. Ma pidin lõpu ise improviseerima. Seda ei olnud enne harjutatud,” rääkis Michelle.

Ootamatu edu

Michelle sattus teatri suvekooli juhuslikult. “Sõbranna kutsus mind endaga kaasa. Ma ei uskunud, et konkursil üldse edasi saan, aga arvasin, et proovida ju ikka võib,” rääkis Michelle. Muusikaõpetaja abiga valiti välja laul “Uhti-uhti uhkesti”. Michelle sõnul on ta laulnud ainult kunagi ammu  mudilaskooris, muusikakoolis ei käi. Seetõttu ootused väga suured ei olnud, eriti veel siis, kui muusikakooliõppurist ja  koorilauljast sõbranna kõrval.

“Katsete ajaks jäin haigeks, hääl oli ära, enne esinemist närv sees, aga laulsin ikka. Kui esinesin, siis läksid veel osad sõnad meelest ära ning žürii liige Katrin Pärn pidi mulle sõnu ette ütlema. Sel hetkel mõtlesin, et esinemine ebaõnnestus ning tegin veel oma margi ka täis,” meenutas Michelle lootusetut katset.

Üllatusena võeti tüdrukuga peagi ühendust ning kutsuti Vanemuise suvekooli. See algas kohe pärast kooliaasta lõppu. 80 soovija seast oli välja valitud 34, kes asusid kohe hoolega muusikali esietenduseks harjutama. Michelle sõnul olid paljud osalejad laagris mitmendat korda. Kuuldavasti oli üks noormees olnud kõigis viies suvekoolis.

Aukartust ja ootusärevust oli üksjagu, kuid noored kohanesid kiirelt. “Meil oli seal väga ühtehoidev ja tore meeskond,” rääkis Michelle. Lisaks teatrilavale võis teda näha ka TV3 tõsieluseriaalis “Suletud uste taga”. Roll teles tuli suure üllatusena. Nimelt oli Põltsamaa neiu jäänud kohe silma lavastaja Katrin Pärnale, kes soovitas näitleja Piret Simsonil noor tüdruk sarja osalema võtta. Tallinnas algasid võtted enne suvekooli. Nii tuligi kohe koolist võtteplatsile ja siis teatrilaagrisse minna. Lava- ja telekogemusi võrreldes ei oskagi Michelle öelda, kumb on lemmik. “Filmimise juures on hea see, et kui duubel valesti läheb, saab kohe uuesti teha, aga laval ei saa midagi muuta,” ütles ta. Kuid mõeldes suvisele etendusele, tõdes neiu, et võimas tunne on laval olla, kui 600 silmapaari sind jälgib.

Sünnipärane talent

Michelle on käinud Põltsamaal teatriringis üle kahe aasta. Tema näitlejaannet märgati juba 1. klassis. Toonane klassijuhata Kati Nõmmik oli kutsunud Michelle klassi ette ühte aabitsateksti lugema. “Kui ma lõpetasin, siis õpetaja kiitis ja ütles kogu klassile, et kohe on näha, et kodus on harjutatud, sest lugemine on nii ilmekas ja sorav. Tegelikult ma ei harjutanudki seda,” naeris tüdruk.

Lisaks kiidavad tüdruku sõbrad tema väljendus- ning esinemisoskust. Teatriringi sattus Michelle juhuslikult, kui katsed olid ammu juba läbi. Huvi pärast läks ta siiski kohale, sest üks ringi liige oli loobunud. “Juhendaja andis mulle teksti, läksin lavale ja lugesin, ning ta teatas, et roll on minu. Sain etenduses röövlipealiku osa,” meenutas ta.

Praegugi on lugemine üks tüdruku põhitegevusi. “Lugeda mulle meeldib, ja palju. Just sai läbi “Rehepapp” ning alustan John Greeni raamatuga “Looking for Alaska”,”  rääkis neiu. Teatri ja lugemise kõrvalt kirjutab Michelle koolilehte lugusid. Just järgmisel päeval oli tal plaanis teha intervjuu Põltsamaa ühisgümnaasiumi direktoriga.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus