Põltsamaale võidakse ehitada purskkaev

Praegu on koostamisel nelja Põltsamaa piirkonna omavalitsuse turismialane arengukava. Neljapäeval arutasid turismi ja puhkemajanduse edasist käekäiku aga Põltsamaa linna omavalitsustöötajad ja asutuste juhid. Linnavalitsuse majandusnõuniku Maimu Kelderi sõnul peeti igati vajalikuks jalgrattateede ehitamist Põltsamaa linnast selle läheduses paiknevatesse küladesse: Lustiverre, Eskusse, Kamarisse ja Võisikule. “Sellised teed võimaldaksid jalgrattamatkajatel tutvuda ka Põltsamaa lähiümbrusega, kus on mitmeid võimalusi huvitavaks vaba aja veetmiseks. Kuningamäel asub juba Kardispordikompleks ja sinna ehitakse suusamäge, Kamarisse kerkib veesuusakeskus,” märkis Kelder. “Jalgrattateede ehitamiseks oleks oodatud ka riigipoolne toetus,” rääkis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Põltsamaa linnaaednik Külliki Mattisen avaldas arvamust, et Põltsamaal võiks tulevikus olla ujuv pumppurskkaev. Ta pakkus selle jaoks välja kaks asukohta, millest üks on Kiisamauru silla juures asuval paisutatud tiigis ja teine Suure silla juures enne tammi. “Niisugused purskkaevud purskavad vett kolme meetri kõrgusele. Purskkaevule lisaks ilu ka valgustus,” rääkis linnaaednik.

Mõttevahetusel räägiti sellestki, kuidas muuta turistide ja puhkajate jaoks avatumaks Põltsamaa lossi ja Põltsamaa Felix lähedusse jäävat jõeäärset ala.

Põltsamaa lossikompleksis on lähiajal plaanis alustada väravahoone rekonstrueerimisega, mille tarvis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus on eraldanud 7 miljonit krooni.

“Väravahoone rekonstrueerimistööd peavad valmima järgmiseks suveks. Praegu on teoksil vastava riigihanke ettevalmistamine,” lausus Maimu Kelder.

“Põltsamaa linn ja selle ümbrus on turismiobjektide poolest üks rikkamaid piirkondi terves Eestis. Ennekõike on meil tarvis aga mõelda sellele, kuidas külalistele kõike seda võimalikult huvitavalt välja pakkuda,” märkis Jaan Aiaots.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus