Põltsamaale uitama tulnud ilves jäi võrku kinni

Möödunud nädalal, ööl vastu laupäeva sai päästeteenistus teate, et Põltsamaal Veski tänava võrkpalliväljakul on turvavõrgus kinni ilves. Päästjate ja jahimeeste abiga loom vabastati ja viidi metsa tagasi.

 

Reede hilisõhtul kella kaheteistkümne paiku sündmuskohale saabunud päästjad leidsid, et ilves oli käppipidi võrkpalliplatsi ümber asunud turvavõrku kinni jäänud. Abi paluti kohalikelt jahimeestelt.

Ilvese võrgust päästmise operatsiooni aitas suures osas läbi viia Põltsamaa jahimees Margus Ulp. Mehed viskasid loomale võrgu peale, panid paksud kindad kätte ja päästsid ta vabaks. Loom ise endale viga ei olnud teinud ning ka teda päästnud jahimehed operatsiooni käigus vigastada ei saanud. 

Tegemist oli väga noore loomaga

Ulp rääkis, et tegemist oli noore, umbes aastase ilvesega, kes kaalus umbes kümmekond kilo. “Mehed rääkisid, et olid teda natuke aega varem pargis jooksmas näinud. Ilves oli  kehaehituselt dobermanniga sarnane, õigemini oli noore ilvese jooksustiil nagu dobermannil. Mulle räägitigi, et ilves jooksis pargis nagu suur koer,” meenutas Margus Ulp.

Ilves on oma loomult üsna pelglik ning naljalt asulatesse kondama ei lähe. Margus Ulp kinnitas, et isegi mõni elupõline jahimees pole oma silmaga ilvest vabas looduses näinud, seega on juhus, et loom sattus linna, üsna haruldane. Miks ilves asulasse  luusima läks, ei tea peale looma enda mitte keegi.

Margus Ulp märkis, et tõenäoliselt oli tegemist nooruse uljusega. “See oli eelmise aasta kutsikas, kelle ema on nüüd enda juurest minema ajanud. Ju ta siis ei teadnud, kuhu läheb ja mida teeb,” sõnas ta. 

Praegu suurt toidupuudust pole

Veel lisas jahimees, et tema arvates ilvestel praegu pitsitavat toidupuudust pole. “Varem, kui kitsi oli vähem, oli neil toidunappus, kuid nüüd on nad hakanud hoolega kopraid murdma ja ka kitsede arvukus on kasvanud. Elan ise Põltsamaa linnas ja mul on kitsed maja lähedal söömas käinud,” rääkis ta, kinnitades, et toidupuudus kindlasti ilvest linna ei ajanud.

Jahimeeste sõnul on metsloomad Põltsamaal sagedased külalised. On nähtud põtru, kitsi ja metssigu. Väiksemad metsloomad, nagu rebased, jänesed ja oravad on linnas juba tavaline nähtus, kuid ilvese sattumine linna on tõesti haruldane juhus.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus