Põltsamaale rajatakse psüühilise erivajadusega inimeste kodu

Teisipäeval tegi Põltsamaa vallavalitsus otsuse, et AS Hoolekandeteenused saab Põltsamaale, Tartu mnt 5 kõrval asuvale krundile ehitada kortermaja psüühilise erivajadusega inimestele.


„Viimaks on kõik erimeelsused lahenenud ning koostöös põltsamaalastega oleme leidnud hoonele sobiva asukoha linna südames, kus vajalikud teenused jäävad vaid lühikese jalutuskäigu kaugusele,“ ütles AS Hoolekandeteenused kinnisvaradirektor Karl Mänd.

Veebruaris esitas AS Hoolekandeteenused vallavalitsusele hoone rajamiseks projekteerimistingimuste taotluse. Ettevõtte plaan ehitada Kördiööbiku pargi serva väike kortermaja pälvis kohalikus kogukonnas suurt tähelepanu.

Avalikul rahvakoosolekul toodi välja, et AS Hoolekandeteenused plaanitud krundi asukohta näeb kohalik kogukond tulevikus avalikuks kasutamiseks mõeldud alana. Koos vallavalitsuse ja kohalike elanike esindajatega vaadati läbi mitmed muud asukohad ning ühiselt valiti välja kaks sobiva suurusega krunti linna keskuses.

Valla juhid ja kogukonna esindajad käisid külas ka teistes samalaadsetes kodudes ja veendusid, et psüühilise erivajadusega inimesed saavad rahulikult elada kogukonna keskel.
Karl Mänd tunneb rõõmu, et ettevalmistused on lõpule jõudmas ja peagi saab asuda ehitama: „Mul on siiralt hea meel, et Jõgevamaa intellektipuudega inimestele kodu ehitamine on jõudnud järgmisse etappi. Ehitamisega soovime alustada juba sel sügisel. Kortermaja on valmis esimesi elanikke vastu võtma 2020. aasta lõpus.“

Ligi miljon eurot maksva korterelamu ehitamist ja sisustamist rahastatakse 85 protsendi ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fondist ja 15 protsendi ulatuses riigi eelarvest.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus