Põltsamaale kerkib uus lasteaed

Põltsamaa vallavalitsus ja Põltsamaa Vallavara sõlmisid lepingu osaühinguga Mapri Ehitus, kes projekteerib ja ehitab hiljemalt 2022. aasta juuniks Põltsamaale uue lasteaia.
Kuni 300 last mahutav lasteaed hakkab paiknema endise Põltsamaa lauluväljaku alal Kuuse 19 kinnistul ja võimaldab sinna tulevikus mahutada amortiseerunud MARI ja Tõrukese lasteaiad. Lasteaeda on planeeritud 10 tavarühma ja 4 väikerühma. 
Ehitaja leidmiseks korraldas Põltsamaa vallavalitsus projekteerimis- ja ehitustööde riigihanke, millele esitas oma pakkumise üheksa ettevõtet. Soodsaima pakkumise tegi OÜ Mapri Ehitus, kes lubas lasteaia ehitada valmis 15 kuu jooksul 3 395 820 euroga (ei sisalda käibemaksu). Lisaks plaanib vald umbes 200 tuhande euro eest rajada lasteaia juurde kaasaegse mänguväljaku.
Riigihanke aluseks olnud Projektibüroo OÜ eelprojekt nägi ette lasteaia juurde ka väikelaste ujula rajamise. Kuna vald on jätkuvalt huvitatud multifunktsionaalse ujula rajamisest Põltsamaale, ei ole kahe ujula ehitus mõistlik. Ka muudaks see lasteaia ehitustööde maksumuse oluliselt kallimaks.
Lasteaia projekteerimist ja ehitamist rahastab vald oma eelarvest. Tegemist on Põltsamaa valla ajaloo suurima omainvesteeringuga.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus