Põltsamaale kavatsetakse ehitada kalatrepp

Eesti Energia üks struktuure taastuvenergia ettevõte kavatseb taastada Põltsamaa jõel hüdroelektrijaama. ?Põltsamaa linnavalitsus on esitanud omapoolseks tingimuseks, et kui taastame hüdroelektrijaama, peaksime ehitama ka kalatrepi,? ütles Raimo Pirksaar.

Kalatrepp maksab miljoni

Kalatrepi ehitamine kajastub ka hüdroelektrijaama detailplaneeringus. “Peame kalatrepi ehitamist asjalikuks ettepanekuks, mille ellurakendamisega on tarvis tõsiselt tegelda. Teisipäeval toimus sellel teemal sisukas arutelu Põltsamaa linnapeaga,? rääkis Pirksaar, kes on seoses ehitusplaanidega Põltsamaal sage külaline.

Pirksaare sõnul rahastaks nii hüdroelektrijaama kui kalatrepi rajamist Eesti Energia AS. Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots märkis, et kalatrepi maksumus on üle  miljoni krooni. 

Korda peaks saama ka paisusild

Jõgevamaa Keskkonnateenistuse kalandusspetsialist Ene Ilves peab Põltsamaa jõele kalatrepi ehitamist väga heaks ideeks. See võimaldab tema hinnangul kaladele korraliku pääsu kudealadele ja nii suureneb ka kalavaru. Põltsamaa jõgi on kalarikas, seal elavad haug, latikas ja mitmed teisedki kalaliigid.

Praegu asub Jõgevamaa ainus kalatrepp Saare vallas Koseveskil.

Ene Ilves märkis, et senistel Eestis ehitatud kalatreppidel on esinenud tehnilisi puudusi. ?Loodame, et Põltsamaale ehitatav tuleb igati tasemal ja vastab tänapäeva nõuetele,? avaldas ta lootust.

Raimo Pirksaar märkis, et koos hüdroelektrijaama ja kalatrepi ehitamisega on võimalus rekonstrueerida ka paisusild. Seda tööd peab aga rahastama Põltsamaa linn. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus