Põltsamaalastele seeriavõistluse finaaletapil kolm esikohta

Pühapäeval jõudis Põltsamaal lõpule viiest etapist koosnenud noorte vabamaadlejate seeriavõistlus Nublust Nabiks 2014. Kaheksateistkümnes kehakaalus käis päeva jooksul matil 157 erinevas vanuses noort maadlejat Eestist ja Lätist. Põltsamaa SK Nipi esindajatest võitsid oma kehakaalus esikoha Penno Pall, Jako Kivimägi ja Mario Sild.

Seitsmendat korda toimunud seeriavõistluse idee sündis Põltsamaal pärast seda, kui Heiki Nabi oli 2006. aastal tulnud kreeka-rooma maadluses esmakordselt maailmameistriks. Kuna teati, et Nabi oli varem aastaid harrastanud ka vabamaadlust, paluti ta võistlussarja patrooniks. Aastate jooksul on seeriavõistlustel osalenud mitmed erinevates vanuseklassides Eesti koondisse jõudnud maadlejad.

Tänavuse seeriavõistluse finaaletapil pälvisid poiste hulgas alates kõige kergemast kehakaalust esikoha Robi Kristjuhan (Palusalu), Oliver Grauen (Kotkase MK), Juhan Kristjuhan (Palusalu), Vjatšesalv Saulits (Kuldkaru), Ekke Leitham (Palusalu), Kirill Skiller (Kuldkaru), Penno Pall (Põltsamaa), Edvin Kin (Nelson), Villem Jamnes (Tulevik), Ranet Kaljola (Nelson), Jako Kivimägi (Põltsamaa), Mario Sild (Põltsamaa) ja Kevin Aas (Tulevik). Tüdrukutest võitsid esikoha Alina Maškina (Kuldkaru), Polina Sahno (Tapa), Heily Tiitus (Juhan), Alina Antipova (Läti) ja Greeta Staal (Tapa).

Kehakaalus kuni 42 kg esikoha võitnud Penno Pall alistas tasavägises avakohtumises punktidega 8:6 Aleksei Saulitsi ning sai seejärel järjest kaks seljavõitu lätlastest vendade Ralfs ja Rainers Lukinsi üle. Väga pingeline oli finaalmatš, kus Pall suutis Olavi Laisarve (Tapa) alistada 5:2. Kehakaalus kuni 66 kg alistas Jako Kivimägi kõik neli vastast punktigi kaotamata, teise koha saanud Jaan Haavistu (Põlva Lapiti) alistas ta 10:0. Kehakaalus kuni 73 kg kahe kindla võiduga turniiri alustanud Mario Sild alistas finaalis Järvamaa maadleja Valdi Jalasti tasavägise kohtumise järel 6:4.

Pjedestaalile jõudsid põltsamaalastest ka teise koha saanud Janar Paabos (kuni 26 kg), Egert Ast (kuni 32 kg) ja Raiko Pikver (kuni 47 kg) ning kolmanda kohaga lõpetanud Pent Matti Mets (kuni 29 kg), Oliver Siilbek (kuni 47 kg), Liina Tähnas (kuni 60 kg) ja Eneli Olup (kuni 70 kg).