Põltsamaalased on nutikoolitusest väga huvitatud

Küllap mäletavad paljud, kuidas esimesed telliskivisuurused ja -raskused mobiiltelefonid kasutusele võeti ning kuidas nende omanikke tollal imetleti. Täna on imemasin pea kõigil taskus, sellest on saanud igapäevane tarbeese. Nüüd oleme jõudnud juba nutiajastusse, mis on arengus pikk samm edasi, kuid nutiseadmete kasutamiseks on tarvis ka vastavaid oskusi.

Tuleva nädala esmaspäeval ja teisipäeval toimub Põltsamaa raamatukogus NutiAkadeemia koolitusprojekti raames nutiseadmete kasutamise koolitus. Esmaspäeval, 22. oktoobril on samasugune koolitus Mustvee linnaraamatukogus ning teisipäeval, 23. oktoobril Jõgeva linnaraamatukogus.

Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul on huvi päris suur, aga kohti Põltsamaal toimuvale mõlemale koolituspäevale 14 ehk kahe päeva jooksul saab seal osaleda 28 huvilist. Vaatamata sellele, et tegemist on NutiAkadeemia ühekordse projektiga, loodab Rutt Rimmel, et ehk õnnestub neil veel lisakoolitus läbi viia. Vastupidiselt Põltsamaale, on huvi nutikoolituse vastu nii Mustvees kui ka Jõgeval leige.

Mustvee linnaraamatukogu direktor Laidi Zalekešina ütles kolmapäeva pärastlõunal, et koolitusele on end kirja pannud seitse inimest. Kohaliku pensionäride klubi liikmed on siiski huvi üles näidanud ning Zalekešina usub, et nende grupis saab koolituspäevaks 14 osalejat kokku.

Jõgeva linnaraamatukogu internetipunkti konsultandi Monika Urbi sõnul oli kesknädalaks endast teada andnud kaks-kolm huvilist. „Võib-olla on leige huvi nutikoolituse vastu põhjustatud sellest, et eakatel, kellele see on mõeldud, ei ole piisavalt nutiseadmeid. Võib-olla on põhjus ka info väheses liikumises, sest paljud vanemad inimesed arvutit ei kasuta, kuid infot saab just arvuti kaudu. Koolitusele võetakse Jõgeval vastu needki huvilised, kes selleks ajaks raamatukokku kohale tulevad, kuigi pole end eelnevalt kirja pannud,“ lubas Urb.

Koolitusele oodatakse inimesi, kes tunnevad ennast nutitelefoni või tahvelarvuti seltsis ebakindlalt. Vilunumaid nutiseadmete kasutajaid oodatakse koolitusele abistama oma ema, isa, vanavanemaid, sõpru või sugulasi. Koolitusel saab tutvuda nutiseadmete kasutamise põhitõdedega. Saab teada, mis on rakendused ja andmeside, kuidas otsida internetist infot, saata meili või jagada fotosid. Tutvustatakse ka Mobiil-ID ja Smart-ID kasutamist. Nutikoolituse läbinud saavad oma elu lihtsamaks ja mugavamaks muuta. Pärast vastavate oskuste omandamist on julgem teha nutiseadmete abil pangamakseid, saata fotosid, vaadata tahvelarvutist videoid jne.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus