Põltsamaalased käisid Helsingi turismimessil

Helsingi turismimessil oli Põltsamaa muuseumil võimalus osaleda teist aastat järjest. Kui möödunud aastal üritati Põltsamaad ka oma võimaluste piires tutvustada, siis tänavuse messi tarvis valmis spetsiaalne Põltsamaa piirkonna turismikataloog.

Trükisoojalt käiku

Turismikataloog sai Vali Pressis valmis just vahetult enne Helsingisse teele asumist. Bro?üür oli nii värske, et esialgu trükiti koguarvust ära spetsiaalselt messi tarvis vaid kümnendik, et saaks võimaluse korral edaspidi veel täiendusi ja parandusi lisada. Enne messi läksid asjad lihtsalt liiga kiireks.

“See oli väga vajalik trükis. Oleme ettevõtjatele väga tänulikud, kes selle väljaandmist toetasid ja meiega koostööd tegid, eriti külalistemajade Helen ja Rivaal rahvale, kes olid eestvedajad. Messil oli seda raamatut hea inimestele pihku pista. Selles on ju konkreetselt kõik, mis turiste huvitada võiks, alates vaatamisväärsustest kuni teenindamisvõimalusteni,” ütles Rutt Tänav.

Valminud Põltsamaa piirkonna turismikataloog on kolmes võõrkeeles ning rohkete fotodega. Kujunduse on teinud Riina Soom. Loodetavasti oli Helsingi turismimess just parim koht, kuhu seda tutvustamiseks kõigepealt viia, eriti tänavusel, Põltsamaa linna 80. juubeli aastal.

Suurim ja võimalusterohkeim

Populaarne Põhjamaade suurim turismimess on meelitanud igal aastal osalejaid kokku kogu maailmast – Lõuna-Aafrikast, Saksamaalt, Türgist, Egiptusest, Ladina-Ameerikast ja mujalt. Loomulikult püüab seesuguses seltskonnas iga maa end võimalikult atraktiivselt tutvustada. Et messi peetakse Helsingis, on Soome siseturismi tarvis sisse seatud omaette hall.

Eestist hakkas Rutt Tänavale silma muuseumirahvast Hiiumaalt, Võrust, Järvamaalt, mõnede Tallinna muuseumide inimesi jne. Kohal olid muidugi ka Eesti Muuseumiühingu esindajad. Jõgevamaalt läks Põltsamaa muuseumi juhataja Helsingisse koos Rannal külalistemaja pidava soomlanna Marja Korpimäkiga, kellel olid sellel messil ja Soomes oma asjad ajada ning kes ühtlasi sinna ka Rutt Tänavast märksa kauemaks jäi.

Rutt Tänav kasutas messil viibimiseks kahte esimest päeva, mis oli mõeldud peamiselt spetsialistidele. Võimalus oli kohtuda ja mõtteid vahetada ka Põltsamaa sõpruslinna Kokemäe esindajatega.

Külastajatele avati mess reede, 20. jaanuari õhtupoole. Eestile eraldatud pinnal hakkasid sellel silma uus ja huvitav kujundus ning kenad ühesugused T-särgid seal ametis olijate seljas. Ilmad olevat aga Soomes olnud meil samal ajal valitsenud pakasega võrreldes tunduvalt soojemad.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus