Põltsamaal uuritakse südant ehhokardiograafiga

Idee muretseda üle 800 000 krooni maksev ehhokardiograaf Põltsamaale pakkus välja sihtasutuse Põltsamaa Tervis nõukogu esimees, ettevõtja Endel Pajumägi. Tema juhitav osaühing Põltsamaa Graniit andis kalli aparaadi soetamiseks vajalikku garantiikirja. Samuti osales rahastamisel Põltsamaa linnavalitsus.  Põltsamaa Tervist  on samuti toetanud Põltsamaa vallavalitsus ja Pajusi vallavalitsus.

SA Põltsamaa Tervis juhataja Merle Mölderi sõnul pääseb ehhokardiograafiga uuringuid tegema perearsti saatekirjaga. ?Me registreerime perearsti saadetud haiged ja kardioloog ise otsustab, missuguseid uuringuid ühele või teisele patsiendile vaja teha on. Juba esimestel päevadel on ehhouuringute vastu igati aktiivne huvi olnud. Kehtiva hinnakirja alusel saab uuringuid teha ka omal algatusel ja raha eest. Sel juhul pole perearsti saatekirja vaja,” ütles Merle Mölder. ?Uuringuks kulub tund, on võimalik teha nii osaline kui ka täisuuring. Viimane maksab haigekassa hinnakirja järgi üle 700 krooni,” märkis Mölder ja lisas, et   Tartu Ülikooli Kliinikumi kardioloogid otsustavad ise, kes nendest ühel või teisel päeval Põltsamaale ehhouuringuid tegema tuleb. Teisipäeval oli Põltsamaa Tervisekeskusse südameuuringutele  tulnud mitu patsienti. ?Mind saatis südame olukorda kontrollima perearst Sirje Alusalu, kes oma tööd väga põhjalikult teeb. Hea, et nüüd kodukandis oma tervisest korraliku ülevaate saab. Varem pidi selleks Jõgevale sõitma,” oli proua Salme Mällikverest rahul.

 ?Hea on tõdeda, et arstiabi Põltsamaal kättesaadavamaks muutub. On ju tööd alustanud mitmed eriarstid. Ehhouuringuid tegema saatis mind reumatoloog Ene Ojassalu. Tartus peab sellisele uuringule pääsemiseks kindlasti märksa kauem järjekorras olema kui Põltsamaal. Kindlasti on huvi kohapeal südameuuringuid teha suur ja loodetavasti hakatakse selleks patsiente vastu võtma veelgi sagedamini kui praegu,” rääkis patsient Ave.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus