Põltsamaal uuendatakse tänavakatet

“Bussijaama ristmik koos kolme kõnniteega ning Kesk tänaval asuva majandusühistu hoone esine uus kõnnitee valmis esialgu planeeritust koguni kuu aega varem, seda tänu AS Vooremaa Teed Põltsamaa jaoskonna tublidusele. Neil on juba aastaid olnud heaks tavaks pakkuda noortele koolivaheajal tööd ja teenistust, noormehed olid tänavugi kõvasti platsis,” kiitis Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu teetegijaid, nende töid juhtinud teemeister Andrus Veerlat ja meister Marko Metsmad.

Linnal tuli raha leida

        “Ristmikul on suured kaubanduskeskused – Maxima ja ehitatav Selver. Oligi hirm, et kui Selver jõuab oma hoone Jõgeva ja Tartu tänava poolse nurga kiiresti korda teha (see on nende projektis sees), võib jääda linn omadega kimpu. Ega siis saa korralikku tööd teha, kui kõik ühel platsil korraga siblivad. Tahtsime või mitte, kuid pidime  linna eelarvest peaaegu paar miljonit krooni käiku panema ja kähku pihta hakkama. Hinnapakkumise võitis Põltsamaa jaoskond, ja kui pidime sellest maanteeametile teatama, oldi seal imestunud – kuidas me selle töö nii odavalt saime? Muidugi, oli ka arvamusi, et  ristmikule tuleks valgusfoorid paigaldada. Siis oleksime maakonna esimene linn, kus valgusfoorid. Koolimehed on samuti öelnud, et tehke ometi üks fooridega reguleeritav ristmik, siis oleks meil hea õppesõitu teha. Foorid oleksid ristmiku aga miljoni võrra kallimaks teinud ning ega meil veel nii tihe liiklus ka ole, et siia oleks vaja miljon krooni maksvat reguleerijat,” selgitas Tiit Kulu.

Kui ringristmik vajalike liiklusmärkide, torupiirete, jalakäijate ohutussaartega sai asfalteeritud ja liikluseks avatud, jätkati Kesk tänava teelõigu remonti. Mahukam töö oli Põltsamaa Majandusühistu hoone esise kõnnitee uuendamine. Seal  tuli tee vana täitematerjal umbes meetri sügavuselt välja kaevata ja uuega asendada. Kõnnitee sai katteks musta ja halli värvi “Kloostrikivi” .

Palju tänavaid tolmuvabaks

Augusti algusest saati on kõnnitee hoone pangapoolsest otsast kuni Kesk tänava sillani valmis. Tee nägusaks ja jalasõbralikuks tegemiseks kulus ligemale miljon krooni, osa sellest maksis majandusühistu. “Plaanisime ka Kesk tänava parkimisplatsi silumist, kuid kahjuks jääb see rahapuudusel tänavu ära,” nentis abilinnapea Kulu.

        Põltsamaal on tänavu  vuntsitud teisigi tänavaid: juunis tehti tolmuvabaks Ranna, Paala, Luha, Lühikene ja K. A. Hermanni tänav (kokku 2,3 kilomeetrit kruusakattega teid); juulis pinnati üle kahe ja poole kilomeetri asfaltkatet Marja, Metsa ja Pikal tänaval. Sellelegi kulus linna rahakotist ligemale miljon krooni. Tänavu on saanud asfaltkatte ka Karja tänavat ja Pajusi maanteed ühendav teelõik ning kaubahoovi  ja ASi Põltsamaa Felix  platsid. Oma territooriumi korrastamine ja asfalteerimine on plaanis veel teistelgi Põltsamaa firmadel.

blog comments powered by Disqus