Põltsamaal ületab korterite nõudlus pakkumise

Ruutmeeter elamispinda maksis siin keskmiselt  4454 krooni. Ühtlasi märgitakse samas kirjutises, et tänavu suvel valmivas majas müüakse kortereid hinnaga 13 000-17 000 krooni ruutmeeter. Staa?ika ehitusinseneri ja maakleri Elvi Korjuse arvates ei kajasta selline statistika tegelikku olukorda Põltsamaa kinnisvaraturul, kus nõudlus korterite järele on suurem kui pakkumine.

            Põltsamaa ettevõtja, omanimelise kinnisvarabüroo omaniku Elvi Korjuse sõnul ei pruugi selline erinevate piirkondade korterite hindu kajastav tabel objektiivne olla, sest tavaliselt on koostamiseks kasutatud vaid osasid allikaid, näiteks suuremas linnas tegutsevalt maakleritelt pärinevat infot.

Jõgevamaa kalleimad

            “Maa-ameti statistikas välja toodud 4454 kroonine elamispinna keskmine ruutmeetri hind on Põltsamaa kohta liiga madal,? ütles Elvi Korjus. ?Seevastu on piisavalt keeruline leida ostjat korterile, mida püütakse müüa hinnaga  13 000 kuni 17 000 krooni ruutmeetri eest. Niisuguse hinna tingivad enamasti välja kinnisvaraarendajad, kelle tegevus Põltsamaal veel tagasihoidlik. Minu maakleripraktikale tuginedes maksab elamispinna ruutmeeter Põltsamaal keskmiselt 8000 krooni. Mõistagi kujuneb konkreetse korteri hind  erinevate tegurite põhjal, millest kõige olulisemad on elamu asukoht, ümbruse keskkonna- ja loodussõbralikkus, korteri ehituslik seisund, korrus, kus korter asub ja naabrite käitumiskultuur.”

            Elvi Korjus märkis, et kuigi Põltsamaal on Jõgevamaa kõige kallimad korterid, suureneb pidevalt huvi siia elama kolida. “Mitmeid meelitab asukoht Kesk-Eestis, head võimalused sõita  Tallinna, Tartusse, Viljandisse, Pärnusse ja teistessegi linnadesse,? ütles Korjus, kes pikaajalise töötamise tõttu Jõgeva KEKis ja inventariseerimisbüroos Põltsamaa kinnisvaraturgu hästi tunneb. ?Samuti soodustab huvi Põltsamaal kortereid osta ettevõtluse areng, uute firmade tekkimine ja seniste tegevuse avardamine. Mõnegi ettevõtte töötaja, kes senini kaugemal elanud, muretseb endale Põltsamaale  kõigepealt ametikorteri, kuid peab tulevikus plaani ka oma pere siia elama tuua.?

Pensionärina tagasi sünnilinna

Viimasel ajal on Korjuse sõnul Tallinnast Põltsamaale tagasi tulnud ka pensioniealisi endisi põltsamaalasi. Nad müüvad ära pealinnakorteri, mis sageli miljoni krooni ringis maksab. Nii jätkub neil piisavalt  raha mitte ainult Põltsamaale korteri ostmiseks, vaid ka selle remondiks. Seega on huvi Põltsamaale korterite ostmise vastu üsna suur. Kõige rohkem soovitakse kahe- või kolmetoalisi kortereid. Paraku on kortereid müügil vähe ja kui mõnda kaupa vähe on, tõusevad ka hinnad.

            Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu märkis, et ettevõtlustegevuse aktiviseerumine ja vajadus uute töötajate palkamiseks tekitab veelgi suurema nõudluse elamispinna järele.

“Korteritenappust silmas pidades on linnavalitsus püüdnud kaasa aidata eramuehitusele,? ütles abilinnapea. ?Munitsipaliseerisime riigilt endise EPT hoone läheduses Kannikese tänaval maa-ala, millele hoonestusõigusele tuginedes saab soodsatel tingimustel elumaju ehitada. Kuidas krunte jaotada, selgitasime välja konkursi ja loosimisega.”    

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus