Põltsamaal tuleb veinipäev

Põltsamaa veinipäevade peakorraldaja Vilve Piht ütles, et tänavu valmistab Põltsamaa Felix ürituse tarbeks spetsiaalse joogi, mida müüakse ainult veinipäeval. Samuti on püütud eelmise aastaga võrreldes päevast programmi laiendada ja huvitavamaks muuta.Esmakordselt toimub Põltsamaa veinipäevade raames ka käsitöölaat.

Päevases programmis on mõeldud nii täiskasvanute kui ka laste peale. Esinevad puhkpilliorkester, lasteaia- ja kooliõpilased, samuti Põltsamaa linna ja valla taidlejad.Külalisesinejateks on tänavuse Eurovisiooni võistluslaulu ?Tii? esitajad Anu ja Triinu Taul.

Kohal on airbrush-tehnikat tutvustavad kunstnikud, lapsed saavad võistelda grafiti tegemises ja asfaldile joonistamises. Roosisaarel toimub klounide sõu, esineb moekool ?Face?, toimub viktoriin Põltsamaa teemal ja Sadolini jõutõstmine. Kultuurikeskuses on avatud näitus?Põltsamaa pildis?, mis on külastajatele avatud kuni kella kolmeni päeval. Siis selgitatakse välja ka parimad fotokunstnikud, töid hindavad nii zürii kui ka kõik soovijad. Päeva juhib kuningas Magnus (Margus Kastori isikus) koos kaaskonnaga.

Õhtul suundutakse lossihoovi, kus antakse linnapeale üle veinikarikas. Esinevad tantsutrupp Palestra ja perekond Kirsi trummideshow, Hannah, Mait Maltise bänd, tantsutrupp Carina ja breigigrupp Cracktyl. Pidu kestab kella kaheni öösel.

Südaööl saab jälgida tuleinstallatsiooni. Vilve Pihti sõnul on see salapärane üllatus, mis on jälgitav ainult Põltsamaa lossihoovis ja taevast ei ole näha midagi.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus