Põltsamaal tuleb uimastiennetuskonverents

Konverents algab keskpäeval Põltsamaa Ühisgümnaasiumi noormeeste ansambli esinemisega. Tervitama tuleb Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Konverentsiblokis “Noortelt noortele” teeb Malle Örd ettekande teemal ?Alkoholi kättesaadavus Jõgeva linnas”. Merit Pülse räägib HIV/AIDSist ja inimõigustest, sealhulgas noorte seksuaalõigustest.

Huvitav saab olema narkokoera demonstratsioonesinemine. Õpetlikuks kujuneb arvatavasti noorte kohtumine endise sõltlase ja tugiisikuga. Narva linna lastehaigla osakonnajuhataja Reet Välja räägib HIV-viiruse levikuteedest, haiguse ennetusest ja ravivõimalustest ning ravi osatähtsusest raseduse ajal.

Esinevad ansamblid Scratch ja regirocki viljelev Oort. Kultuurimaja ees süüdatakse mälestusküünlad ja sõna saab maavanem Aivar Kokk.

Üritust korraldavad Jõgeva Maavalitsus ja Põltsamaa Ühisgümnaasium ning toetab Eesti Punase Risti Jõgevamaa Selts. Konverentsil on avatud Jõgevamaa Nõustamiskeskuse, avatud noortekeskuste ja EPR Jõgevamaa Seltsi boksid.

Tervise Arengu Instituudi andmetel iseloomustab Eestit endiselt HIV/AIDSi kontsentreeritud epideemia, mille puhul HIV-levimus süstivate narkomaanide seas ületab 5 protsenti, rasedatel naistel aga alla 1 protsendi. Aastal 2005 registreeriti 621 ning 2006. aasta esimesel poolel 332 uut HIV-nakkuse juhtu. Kuigi alates aastast 2002 on langenud uute HIV-juhtude arv, siis HIV-nakatunute koguarv tõuseb aasta-aastalt. Kokku on aastate jooksul HIV-viirus diagnoositud 5 397 inimesel. AIDS on diagnoositud 112 inimesel.
Homsele narkoennetuskonverentsile on oodatud kõik huvilised.

TIINA SÄÄLIK

blog comments powered by Disqus