Põltsamaal tuleb noortebändide festival

Tinglikult on kuulutusel öeldud, et bändid võistlevad Tartu versus Põltsamaa. Aga siiski ei ole tegemist võistluse, vaid festivaliga. “Korraldajad midagi ei hinda, pigem on hindajaks publik ja auhindu ei jagata,” rääkis ürituse Tartu-poolne korraldaja Tartu Rocki Klubi eestvedaja Roland Sutt.

Tartust tulevad Põltsamaale esinema ansamblid Nyrok City ning Soda Effect ja Tora Bora. “Viimased kaks on värskelt tegutsema hakanud. Soda Effecti lugusid mängitakse juba raadioski ning nad on positiivselt ära märgitud,” sõnas Sutt.

Põltsamaa ansamblitest astuvad lavale Just Fun, Nightmare ja Troglodytes. “Just Fun on pop-rock, samas Nightmare on päris metal-bänd. Troglodytes on suhteliselt noor, aga väga tubli ansambel,” sõnas Põltsamaa-poolne korraldaja Sven Lass.

Vanim esineja on Brides In Broom, kes on Eesti muusikataevas säranud üle kümne aasta. ?Bride In Broom on erikülaline Tallinnast,” rääkis Roland Sutt.

Bändide vahel mängib DJ Taat, kes on tuntud kui metal-muusika DJ. ?Ta on võimeline tegema nii audio- kui videodiskot, aga Põltsamaal tehakse siiski audiot,? täpsustas Sutt.

?Publikut võiks olla mõistuse piires, arvudes on seda raske öelda. Aga õhkkond peaks olema positiivne, siiamaani on see õnnestunud,? rääkis Sutt ja lisas, et ka taevataadilt on tellitud ilus, päikseline ning piisavalt soe ilm.?

Zik Zak toimub teist korda, eelmine oli aastal 2003. ?Üritus on mõeldud eelkõige noortele ja noortebändidele,? sõnas Sven Lass. ? Korraldame seda missioonitundest.?

Korraldajatel on plaanis pakkuda publikule nauditavat ja kvaliteetse heli- ning valgustehnikaga üritust, millel oleks võimalikult madal piletihind. “Ühesõnaga korralik pidu Põltsamaa rahvale,” lubas Lass.

Võrreldes varasemaga on korraldajad kindlasti arenenud aina paremaks nii korraldusliku kui ka tehnilise poole pealt. ?Meie ürituse sisu on paigas ning seda ei ole plaanis muuta. Me ei tee seda üritust suure raha nimel, rohkem heategevuslikult, et Põltsamaal ei sureks rock välja. Võimalus on antud nii bändidele kui ka rahvale,? sõnas Sven Lass.

Zik Zak 2006 ei karda ka konkurentsi. ?Olen kuulnud mitmelt inimeselt, et meie üritusele tullakse Jõgevatrefilt. See üritus on mitmepäevane, aga meie oma toimub vaid ühel õhtul,? sõnas Lass ning lubas, et kui peaks olema tarvidust leida mootorratastele parklat, siis on nad ka selleks valmistunud.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus