Põltsamaal tuleb kõnelaager

Põltsamaa Ühisgümnaasium korraldab eesti keele ja kirjanduse õpetajate Sirje Ääremaa ja Marika Nugise eestvedamisel üle-eestilist kõnelaagrit neljandat korda. ?Tänavuse kõnelaagri eesmärgiks on sisendada kooliõpilastesse esinemisjulgust ja oskust kõnet pidades pingeid maandada. Samuti õpitakse kõne koostamist,? ütles Marika Nugis.

Kõnelaagrisse tulevad õppejõududeks näitleja Tõnu Tepandi, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledzi õppejõud Meelis Sarv, Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud Andres Linnupuu, Tarmo Tagamets Võru Teatriateljeest, Anti Kobin Nukuteatrist, liikumisõppejõud Einar Lints ja endine maavanem Margus Oro.

Jõgevamaa koolidest on kõnelaagrisse registreerinud õpilased Jõgeva Gümnaasiumist, Jõgeva Ühisgümnaasiumist, Põltsamaa Ühisgümnaasiumist ja Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumist, samuti Torma Põhikooli lõpuklassist.

?Kuigi kõnelaager on mõeldud peamiselt gümnaasiumiõpilastele, on sellest erandkorras võimalik osa võtta ka põhikooli lastel. Torma põhikool avaldas selleks soovi ja me andsime neile võimaluse,? lausus Marika Nugis.

Kõnelaager Põltsamaa Ühisgümnaasiumis kestab pühapäevani.

Laagrit rahastatakse Hasartmängumaksu Nõukogu ja Jõgevamaa Kultuurkapitali summadest.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus