Põltsamaal tuleb käsitöölaat

Eeloleval laupäeval toimub Põltsamaa kultuurikeskuses traditsiooniline käsitöölaat, seekord järjekorras 21.


Kultuurikeskuse direktor Janne Karu lausus, et laadale on registreerunud veidi vähem kauplejaid kui eelnevatel aastatel. Igal aastal tekib jõulude eel niisuguseid kohti juurde, kus käsitöötegijatel oma kaupa on võimalus pakkuda. Kindlasti võetakse kauplejaid juurde kui ruumi jätkub. Kui keegi keraamikaga kaupleja soovib laadale tulla ja teisigi käsitöö pakkujaid veel registreerunud ei ole, siis võetakse see pakkumine kindlasti vastu.

Laadale on avaldanud soovi tulla terve hulk villaste kudumite müüjaid ning nende järele enam vajadust ei ole. Seekordseks peaesinejaks on Tabivere kandist pärit lõõtspillimängija Rauno Koorts, samuti astuvad käsitöölaadal rahva ette seto laulikud Maria Noormetsa juhendamisel. Lisaks osalevad meelelahutusprogrammis kohalikud rahvatantsijad. MTÜ Trollitrall korraldab lastele mängutoa, töötubades pakutakse tegevust ka täiskasvanutele.

Põltsamaa kultuurikeskuse rahvakultuurispetsialisti Keiu Kessi sõnul oli kolmapäevase seisuga laadale registreerunud 56 käsitöölist. Tavaliselt on olnud laadal ligi 70 kauplejat. Tihti on viimastel päevadel kauplejaid juurde tulnud. Keiu Kessi sõnul on laadal esindatud kõik juba klassikaks saanud käsitöötooted nagu sokid, sallid, kindad, vaibad, ehted, kuusekaunistused ja mesi.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus