Põltsamaal tuleb kammerkooride festival

“Tuleme Tallinna kammerkooriga Põltsamaale kontserti andma, ühtlasi saame lava proovida ja kava harjutada,? ütles Eesti kammerkooride Liidu sekretär Katrin Puur.

Üle-eestilist kammerkooride festivali korraldatakse alates 1986. aastast iga kahe aasta järel. Eelseisev Põltsamaal peetav on järjekorras kümnes. 1998. aastast peale on festivali korraldaja olnud Eesti Kooriühingu alaliiduna Eesti Kammerkooride Liit. Festivali olulisemaks osaks on kooride konkurss, mis peetakse kokku neljas kategoorias. Esimesel festivalipäeval võistlevad D- (koolikoorid) ja C-kategooria koorid, teisel päeval, mille salvestab ka Klassikaraadio, on võistlemas B- ja A-kategooria koorid ning peetakse Grand Prix voor. 5. aprillil on Põltsamaa kirikus suur kooride galakontsert. Festival lõpeb autasustamise ja kooride ühispeoga Põltsamaa kultuurikeskuses, kus tantsuks mängib Põltsamaa puhkpilliorkester.

Osalema on registreerunud üle kahekümne koori erinevatest Eestimaa paikadest, teiste seas  ka Torma kammerkoor Merle Nisu juhatusel Jõgevamaalt. Konkursil esitavad kõik koorid kohustusliku palana ühe teose erinevate 2008. aastal juubelit tähistavate heliloojate loomingust. Koore tuleb hindama viieliikmeline rahvusvaheline ?ürii, kelle esimees on Pal Tomasovszki Ungari koorikoolist Cantemus. Liikmed on Ants Üleoja, Hirvo Surva, Leelo Talvi ja Tauno Aints.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus