Põltsamaal tuleb elustiili koolitus

Kolmapäeva õhtul toimub Põltsamaa kultuurikeskuses elustiili koolitus. Terve Elu Keskuse koolitaja Allan Randlepa sõnul viivad nad koolitusi läbi üle kogu Eesti.


Nagu koolituse nimetuski ütleb, tuleb seal juttu tervisest ja elustiilist. Tavapäraselt peetakse tervise teemadest rääkimisel silmas ravimist ja ravimeid. Elustiili koolitusel tuleb hoopis juttu sellest, kuidas võimalikult tervena elada ja mida teha, et hea tervis säilitada.

Koolituse on välja töötanud USA Florida haigla arstid ja see tugineb teadusuuringutele. Kursusel käsitletakse kaheksat erinevat elustiili teemat, nende seas valikuid, puhkust aktiivsust jne. Esimesel Põltsamaal toimuval koolitusel tuleb juttu valikutest elus ja tervises.

Allan Randlepp ütleb, et sõltumata east ja sellest kui terve või mitte terve inimene on, saab ta alati elustiili muutes midagi enda jaoks paremaks muuta. Inimestele antakse praktilisi soovitusi, kuidas aktiivne olla, kuidas ennast treenida. Koolitaja sõnul püüavad nad loengu osa lühidalt läbida ning rohkem pühenduda praktilisele poolele. Koolitus toimub kaheksal korral, viimane märtsis. Inimesed võivad vastavalt soovile läbi käia ühe või mitu koolitust või ka kogu tsükli. Koolitus on kõigile osalejatele tasuta.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus