Põltsamaal toimub traditsiooniline käsitöölaat

Põltsamaa kultuurikeskuses saab eeloleval laupäeval, 7. detsembril teoks järjekordne käsitöölaat. Kultuurikeskuse direktor Irja Targama ütles, et kuigi laat toimub jõulude eel, kannab see ikka ja ka edaspidi käsitöölaada nime.

Kolmapäeva ennelõunase seisuga oli laadale registreerunud 65 kauplejat. Kultuurikeskuse juhi sõnul on sellise hulga kauplejatega tegelikult juba terve kultuurikeskus hõivatud ning kui peaks veel olema kauplejaid, kes laadale soovivad tulla, saab nad ainult kuhugi n-ö nurgatagustesse mahutada. Irja Targama kinnitas, et kauplejate hulgas on ka uusi tulijaid, nagu see alati on olnud. Kauplejaid tuleb Põltsamaale pea igast Eestimaa piirkonnast, sealhulgas näiteks Maardu linnast. Ainult saared on olnud veel esindamata.

Irja Targama lausus, et laadal pakutavad käsitööesemed on ainulaadsed selles mõttes, et kui sealt osta müts, sall, kinda- või sokipaar, siis teisi täpselt samasuguseid pole kusagilt rohkem saada võimalik.

Targama märkis, et ehk on Türi tuntud käsitöötegija Imbi Karu see inimene, kes jälle laadalisi võib üllatada, sest temal on alati olnud midagi täiesti uut välja pakkuda. Näiteks kudus ta möödunudaastasel laadal kultuurikeskuse juhile mütsi valmis.  Lisaks on Imbi Karu lahke nõuandeid jagama.

Puutöö poolest on tänavune laat varasematega võrreldes veidi tagasihoidlikum. Irja Targama avaldas arvamust, et ehk ei läinud puutöömeistritel eelnevatel aastatel müük nii hästi, nagu nad seda lootsid.

Kaks toidukaupade pakkujat seavad oma müügiletid üles kultuurikeskuse ees — nii on see alati olnud. Laadameeleolu aitavad üleval hoida kohalikud isetegevuslased, kellel on selleks kogu päeva ulatuses pikk programm ette valmistatud. Kultuurikeskuse teisel korrusel tegutsevad töötoad nii lastele kui ka täiskasvanutele. Laadale sissepääsuks tuleb lunastada eurone  pilet ning igale külalisele kingitakse piparkook.

 Irja Targama kinnitas, et kõik on laadale oodatud, ning küllap leiavad paljud siit ka midagi sellist, mis hästi jõuluvana kingikotti sobib.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus