Põltsamaal toimub esmakordselt üle-eestiline line-tantsijate päev

Lisaks iganädalastele tantsutundidele on mitmel pool  korraldatud line-tantsijate päevi ja tantsumaratoni, peetakse  sünnipäeva ja igal suvel toimub Pärnumaal ka suur festival. Põltsamaal on kavas tantsida järjest viis tundi, tantsud on nii algajatele, keskastmele kui ka edasijõudnutele. Samuti õpitakse mõned uued tantsud. Kohapeal saab soetada line-tantsu õppematerjali ja spetsiaalseid tantsujalatseid.

Üks peamine eesmärk Põltsamaal on selgeks õppida selle aasta festivali pika rivi tants, mida õpetab line-tantsu maaletooja, maailmameister Kaie Seger. Nimelt on eestlastel plaanis üritada uuesti Guinnessi rekordit pikima line-tantsijate riviga. 2006. aastal püstitatud rekordi, ühekordse tantsurivi 1246 tantsijaga, kellest 26 tantsis ratastoolis, purustasid kanadalased sama aasta sügisel. Sealsed tantsijad ei vaevunud tantsima ühtegi konkreetset tantsu, vaid vibutasid lihtsalt jalgu. Ametlikult sai aga rekord niimoodi purustatud ning pikimas ühekordses rivis tegi kaasa 1681 tantsijat, seega 435 inimest rohkem kui meil.

2008. aasta festivali raames pikima ühekordse tantsurivi moodustamiseks loodetakse kokku saada vähemalt 2000 tantsijat. Plaanis on tellida TTÜ meeskoorilt spetsiaalne lugu, mis kõlaks eesti keeles ja ning koos selle looga tantsitakse Eestimaal läbi aegade lihtsaim ning populaarseim line-tants ? ?Varbatants? ehk ?Toedance?.

Seega saab line-tantsu festivaliks ning Guinnessi rekordi riviks registreeruda ka Põltsamaal. Põltsamaa tantsupäeva korraldab Annika Kallasmaa, abiks Sirje Kiis Palamuselt ja Kaie Seger Pärnust. Tantsulugude vahepeal saavad osalejad E-Piim Põltsamaa Meierei juustu näksida ja Põltsamaa Felixi kõrrejoogiga janu kustutada.

ANNIKA KALLASMAA

blog comments powered by Disqus