Põltsamaal täna Koolitantsu eelvoor

 

Täna õhtul toimub Põltsamaa kultuurikeskuses festivali Koolitants Jõgevamaa eelvoor. Proovid algavad kell 16, kontsert kell 18.

Jõgevamaa eelvoorus konkureerib 15 tantsutruppi 20 tantsuga. Esindatud on laste-, estraadi-, show-, vaba-, tänava- ja eesti tantsu kategooria. Kõige enam on vabatantsu kategooriasse kuuluvaid numbreid — tervelt seitse. Ainsa tänavatantsu esitavad aga külalisesinejad Tartust Tähtvere tantsukeskusest. Miks tartlased Põltsamaale võistlema tulevad, seda maakonnavooru üks korraldajaid, Ivo Targama Põltsamaa kultuurikeskusest öelda ei osanud. Arvata võib, et Tartu eelvooru toimumisaeg sellele trupile mingil põhjusel ei sobi ja sellisel juhul on alati võimalik kuhugi mujale võistlema minna.

Jõgevamaa paikadest on eelvoorus esindatud Jõgeva, Põltsamaa, Puurmani ja Tabivere. Hinnatakse aga tantsijaid neljas erinevas vanusekategoorias: 1.-3., 4.-6., 7.-9. ja 10.-12. klassini. Kontserdi pilet maksab neli eurot.

Üle-eestiline festival Koolitants toimub juba 17. korda ning seekord kannab see Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna teemast tulenevalt alapealkirja “Mis lugu jutustad sina?”. Maakondlikud eelvoorud algasid 27. jaanuarist ning Põlva-, Võru-, Tartu-, Hiiu-, Pärnu- ja Viljandimaal on see juba peetud. Eestile saab “ring ümber” 20. veebruaril, mil Rakveres toimub viimane maakondlik eelvoor. Festivali lõppkontsert saab teoks 2. ja 3. aprillil Tallinnas Nokia kontserdimajas. Kes sellele esinema pääsevad, selgub pärast kõigi maakonnavoorude toimumist.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus